Podruhé na mistra nevyzráli

Ostravští volejbalisté sice dokázali minulý týden v osmifinále Českého poháru velmi překvapivě porazit mistra z Českých Budějovic, o tři dny později, tedy v sobotu, v ligovém utkání na palubovce Jihostroje prohráli hladce 0:3. První a třetí set navíc skončil debaklem, Ostravané v nich uhráli jen dvanáct, respektive patnáct bodů. „Budějovice hrály výborně, zatlačily nás servisem a my jsme nedokázali ztrátovat,“ pravil Tomáš Zedník, asistent ostravského trenéra Jana Václavíka.

Ve druhém setu Ostravané vedli. Chvíli, než domácí otočili a málem set dovedli k dalšímu jasnému vítězství. Za stavu 21:14 ostravští volejbalisté ještě zabrali, v koncovce už neměli sílu a sadu ztratili 21:25.

Třetí dějství mělo jednoznačný průběh a zápas dospěl velice rychle k jasnému vítězství Jihostroje. České Budějovice zůstaly na čele tabulky, Ostravanům patří sedmá příčka.