Piráti z Moravskoslezského kraje mají nové předsednictvo

Foto: Archiv Města Ostravy

Moravskoslezští Piráti si o víkendu zvolili nové předsednictvo krajského sdružení. Členská základna internetovou volbou rozhodla o tom, kdo další dva roky povede Piráty v kraji. Novým krajským předsedou se stal Jiří Demel. Místopředsedy byli zvoleni Zuzana Klusová, Rostislav Řeha, Veronika Murzynová a Daniel Galuszka. Oborová, profesní i geografická rozmanitost členů zaručuje, že budou vhodně doplňovat své kompetence a také to, že nepřeváží zájmy jednoho regionu. Nové předsednictvo se chce zaměřit především na nadcházející krajské volby, kontinuálně pracovat na rozvoji členské základny a podporovat vzdělání a osobní rozvoj svých členů.

Nový předseda Jiří Demel žije v Příboře a pracuje v IT. V krajském p ředsednictvu působí od založení strany, v minulosti byl již dvakrát jeho předsedou, naposledy úspěšně vedl místní Piráty do poslanecké sněmovny, kde kraj získal 2 mandáty. Nově je také členem republikového výboru strany. Nové předsednictvo by podle něj kromě organizační a administrativní funkce mělo hlavně „stmelovat“. Chce usilovat o větší propojenost jednotlivých místních sdružení a podporovat iniciativu a dovednosti všech členů.
První místopředsedkyně Zuzana Klusová je rodačka z Karviné, kde je pirátskou opoziční zastupitelkou, profesně se věnuje mediální komunikaci a PR. Místopředsednickou židli si vyzkoušela už v minulém funkčním období, nedávno byla navíc zvolena lídryní do krajských voleb. I ona tak jako logickou prioritu vidí letošní krajské volby, maximální nasazení v kampani a zapojení co nejvíce členů, příznivců a dobrovolníků.

V tom ji maximálně podporují i další místopředsedové, místostarosta ostravského centrálního obvodu a ostravský zastupitel Rostislav Řeha, zastupitelka města Ostravy a zastupitelka městského obvodu Poruba Veronika Murzynová a bohumínský opoziční zastupitel Daniel Galuszka, který je zároveň místopředsedou místního sdružení Karvinsko.

Mezi prvními úkoly nového předsednictva bude supervize při stanovení programových priorit do krajských voleb, užší spolupráce s krajskými expertními týmy i místními sdruženími napříč krajem a zahájení volební kampaně.