Piráti v Ostravě si zvolili nové předsednictvo

Ostravští Piráti mají nové předsednictvo místního sdružení. O jeho složení rozhodla v těchto dnech členská základna internetovou volbou. Novou předsedkyní se stala Pavlína Nováčková. Místopředsedy byli zvoleni Jiří Rajnoch, Michal Breškovec, Lukáš Černohorský a Jakub Dedek. Nové předsednictvo se chce orientovat na vnitrostranickou politiku, chce pracovat hlavně na rozvoji členské základny a podporovat vzdělání a osobní rozvoj svých členů.

Nově zvolená předsedkyně Pavlína Nováčková je opoziční zastupitelkou v Ostravě-Jihu. Předsednictvo podle ní plní především funkci organizační a administrativní. Společně s ostatními členy by se chtěla podílet na růstu ostravské buňky a efektivní komunikaci uvnitř i navenek. Jako nejbližší prioritu vidí maximální nasazení při krajských volbách.

První místopředseda Jiří Rajnoch je v Ostravě-Porubě radním pro e-government. Ostravská členská základna je podle něj malá a chce se proto zaměřit na nábor nových členů. K tomu by rád využil nové a netradiční formy. V tom ho plně podporují i další místopředsedové, jižanský zastupitel a IT specialista Michal Breškovec, poslanec parlamentu ČR a zkušený Pirát Lukáš Černohorský a porubský zastupitel Jakub Dedek, který je zároveň koordinátorem krajského sdružení.

Výsledek volby názorně ukazuje, že Piráti jsou svobodnou stranou uplatňující v praxi přímou demokracii. Volba předsednictva v Pirátské straně je vždy záležitostí celé členské základny, kde má každý člen bez výjimky jeden hlas. Členové také rozhodují o nominaci kandidátů do předsednictva. Pirátský princip přímé demokracie se ostatně uplatňuje i v průběhu funkčního období předsednictva – jakékoliv jeho rozhodnutí může být na základě podnětu kohokoliv z členů stranickou základnou zrušeno nebo celé předsednictvo odvoláno. Tato pravidla České pirátské strany udržují mezi stranickými orgány a členskou základnou aktivní a kontinuální spolupráci.

(ab)