PENALTY ŠTĚSTÍ NEPŘINESLY. BANÍK KONČÍ

Dále už to nešlo. Baník v premiéře pod Bohumilem Páníkem ukončil své putování MOL Cupem ve čtvrtfinále, když v Mladé Boleslavi podlehl domácím hráčům po penaltovém rozstřelu 1:2. Baník dlouhou přesilovku v základní hrací době využil k vedoucí trefě Roberta Hrubého, ale soupeř ještě v oslabení dokázal srovnat a proměnil i všechny penalty, zatímco Tomáš Poznar v závěrečné sérii selhal.

S novým koučem se v základu dostalo na Viktora Budínského, Oleksandra Azackého, Petra Bredu i uzdraveného Milana Baroše. Zápas už v 9. minutě fatálně ovlivnila strkanice v ostravském vápně a červená karta pro domácího útočníka Mebrahtua, který loktem udeřil do hlavy Martina Filla.

Baníku se naskytla možnost hrát osmdesát minut proti deseti. A začalo dlouhé dobývání mladoboleslavského vápna. Do zasunuté boleslavské obrany se hostům nedařilo proniknout. Přes výraznou územní převahu a držení míče se domácí nedostali do úzkých. Až ve 27. minutě se povedlo Dame Diopovi balon ideálně přiklepnout pod sebe do běhu Marku Hlinkovi, který ale z nějakých patnácti metrů ze slibné parkety přestřelil. Ve 29. minutě zahrál ve vlastním vápně očividně rukou domácí Jánoš, ale penaltový trest tentokrát Středočechy nestihl.

Góly přišly až ve druhé půli. Barošův pokus z šestnáctky ještě Polaček vyrazil, ale v 62. minutě Fillo sklepl balon pro Hrubého, který se šajtlí z voleje trefil přesně k tyči a i ve čtvrtém pohárovém utkání dokázal skórovat. Naneštěstí už za tři minuty byl náskok fuč. Pauschekův centr za obranu ve skluzu ideálně lízl kopačkou střídající Přikryl a bylo vyrovnáno.

Žolíkem z lavičky mohl být ale i Jirásek. Sotva přišel na trávník, prvním dotykem s balonem parádně natáhl z 20 metrů a míč se od břevna odrazil na lajnu a ven. Pak se kromě stavu srovnaly i síly: Budinský mimo pokutové území fauloval unikajícího Přikryla a musel ven.

Hosté zejména v druhé části prodloužení tahali za delší konec provazu, ale uvadajícímu soupeři nedokázali zasadit rozhodující direkt, a tak se kopaly penalty. Za Baník byli úspěšní Procházka, Fillo de Azevedo i Jirásek, jen závěrečnou pátou ránu Poznara domácí gólman vystihl.

_____________________________________________________________________

Branky: 65. Přikryl, rozhodující penalta Hubínek – 62. Hrubý (Fillo). Rozhodčí:Machálek – Melichar, Petřík. ŽK: Jánoš – Procházka, Hlinka, Diop. ČK: 9. Mebrahtu – 73. Budinský.

FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Chaluš, Křapka – Jánoš, Matějovský (42. Hubínek) – Ladra (84. Valenta), Kateřiňák, Konaté (64. Přikryl) – Mebrahtu.

FC Baník Ostrava: Budinský – Breda, Procházka, Azackij, Fleišman – Hrubý, Hlinka (72. Jirásek) – Fillo, Diop (75. Laštůvka), de Azevedo – Baroš (59. Poznar).