PATNÁCT ČERPÁNÍ VODY NA OPAVSKU A OSTRAVSKU

Celkem na 15 míst na Opavsku a Ostravsku musely vyjet jednotky profesionálních (HZS MSK), podnikových (SŽDC) a dobrovolných hasičů od pondělního rána 2.9.2019 do 14 hodin kvůli čerpání vody ve sklepních a přízemních prostorách oibjektů, hlavně v Hlučíně (11x).

Voda po nočních a ranních vydatných srážkách mj. zalila šatny, sociální a technické zařízení jak hlučínské základní školy, tak gymnázia.

V pondělí odpoledne budou hasiči stavět preventivní hráz zhruba z 200 pytlů s pískem v obci Čavisov (okres Ostrava-město), aby zabránili dalšímu průniku vody s bahnem z okolních polí na hlavní silnici i rodinné domky. Právě v pondělí (dnes) ráno a ještě minulý týden voda z bahnem touto lokalitou protékala a znepříjemňovala život v obci.