Pasy i občanské průkazy do 24 hodin

Cestovní doklady lze nově vyřídit i ve zkrácených lhůtách.

Od 1. července došlo ke změnám ve vydávání osobních dokladů.  Pas i občanský průkaz je možné vyzvednout již do 5 pracovních dnů nebo dokonce v pracovních dnech do 24 hodin. Žádost o vydání dokladů vydávaných ve zkrácených lhůtách můžete podat u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností nebo na Ministerstvu vnitra v Praze.

Na přepážkách oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů Magistrátu města Ostravy v budově v Gorkého ulici 2 (naproti bývalému hotelovému domu Jindřich) můžete žádost podat kterýkoliv pracovní den, a to v pondělí a středy od 7.30 – 17.30 hodin, v úterky a čtvrtky od 7.30 do 16.00 hodin a v pátky od 7.30 do 12.00 hodin.

K vyřízení dokladů se můžete objednat také přes telefonní linku Kontaktního centra magistrátu 844 121 314 nebo 599 499 311. Nejbližší volné termíny pro objednání pro podání žádosti o občanský průkaz jsou od 10. 7. a pro podání žádosti o cestovní pas od 23. 7.

Čekací lhůty pro odbavení na přepážkách se pohybují v rozmezí od 30 minut do cca 2 hodin.  Z důvodu velkého vytížení jednotlivých pracovišť zejména v pondělky a středy může dojít k předčasnému ukončení vydávání pořadových lístků z vyvolávacího systému, proto je doporučováno si před návštěvou úřadu ověřit na webových stránkách města Ostravy aktuální vytíženost jednotlivých pracovišť  https://objednavky.ostrava.cz/eobs#/fronty-na-prepazkach/.

Při podání žádosti také můžete zadat své telefonní číslo nebo e-mail a na uvedený kontakt vám bude zaslána informace o možnosti převzetí občanského průkazu nebo cestovního dokladu.

U žádostí o vydání občanského průkazu nebo cestovního dokladu ve zkrácené lhůtě do 24 hodin je jeho převzetí možné pouze na Ministerstva vnitra v Praze, adresa Na Pankráci 72, Praha 4 (metro linka C, stanice Pražského povstání). Úřední hodiny PO, ST 8 – 17 hodin, ÚT, ČT 8 – 16 hodin, PÁ 8 -15 hodin. U dokladů vydaných ve zkrácené lhůtě do 5 pracovních dnů si jako místo převzetí můžete také zvolit úřad, u kterého jste si žádost podali nebo Ministerstvo vnitra.

A kolik vás doklady vydané ve zkrácených lhůtách budou stát?

Občanský   průkaz Vydání do   30 dnů Vydání do   5 pracovních dnů Vydání do   24 hodin v pracovních dnech
Občané mladší 15 let 50 Kč 300 Kč 500 Kč
Občané starší 15 let Dle   důvodu podání žádosti (0 – 200 Kč) 500 Kč 1000   Kč

Cestovní   pas Vydání do   30 dnů Vydání do   5 pracovních dnů Vydání do   24 hodin v pracovních dnech