Pachatele vloupání do prodejny tabáku dopadli strážníci díky kamerám

Foto: MPO Ostrava

V neděli ráno na Jiráskově náměstí v Ostravě-Moravské Ostravě došlo k násilnému vniknutí do jedné z provozoven. Pachatel vloupání byl zadržen nedlouho po oznámení díky kamerám, dobré místní znalosti strážníků i spolupráci s kriminalisty.

Strážníky na vloupání 1. ledna krátce po desáté dopoledne telefonicky upozornila procházející žena, která si všimla pootevřených dveří do prodejny tabáku a tisku.

Ta nejprve nabyla dojmu, že se na místě nachází majitel a dělá inventuru. Když ale procházela kolem provozovny podruhé, všimla si, že jsou dveře vylomené a je zničený zámek.

Po vyslání hlídky na místo bylo zřejmé, že se do prodejny někdo vloupal. Vypovídaly o tom pootevřené, zničené vstupní dveře a zboží rozházené po podlaze.

Jelikož je inkriminované místo monitorováno kamerami městského kamerového systému, podařilo se pomocí zpětného vytěžení záznamu zachytit pachatele vloupání.

Na záznamu byl viděn muž dobývající se do prodejny. Do prodejny se za použití hrubé síly dostal a poté místo opustil. Ze záznamu bylo patrné, že se zanedlouho na místo činu vrátil pro další lup.

Popis pachatele byl pak předán hlídkám v terénu. Na základě výborné místní znalosti strážníků a spolupráci s kriminalisty tak byl později zjištěný 42letý muž nedlouho po činu dopaden. Pohyboval se totiž v místě, kde je výskyt závadových osob poměrně častý a strážníky kontrolovaný.

Jelikož zde bylo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, zajišťovali strážníci místo proti vstupu nepovolaných osob do příjezdu Policie České republiky. Muže si k dalšímu šetření na místě převzala Policie ČR.

(nm)