OTEVŘENÍ PRVNÍ HALY LOGISTICKÉHO CENTRA OSTRAVA AIRPORT MULTIMODAL PARK

Za účasti hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka, primátora města Ostravy Tomáše Macury, představitelů společnosti CONCENS INVESTMENTS a zástupců společností DHL Automotive, Central Warehouse Solution (Skladon), Continental Barum, Rhenus Logistics a UFI Filters které jsou prvními nájemci, byla 20.6. slavnostně otevřena první hala v logistickém centru OSTRAVA AIRPORT MULTIMODAL PARK.

„Tento projekt vnímám v souvislosti s rozvojem našeho regionu jako velmi důležitý. Logistické centrum OSTRAVA AIRPORT MULTIMODAL PARK je lokalizováno strategicky, napojení železniční a letecké dopravy jistě ocení společnosti z nejrůznějších koutů světa. Věřím, že tak náš region zaujme nejen další obchodníky, ale i případné investory. Moravskoslezský kraj má velmi vysoký potenciál, je to region, který se dynamicky rozvíjí, jde vstříc inovacím a nabízí ideální podmínky pro podnikání. Proto otevření logistického centra velmi vítáme,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Po svém dokončení bude OSTRAVA AIRPORT MULTIMODAL PARK největším logistickým centrem ve Střední Evropě. První otevřená hala se stavěla necelý rok a má rozlohu 57 133 m2. Plocha celého areálu je 52 hektarů a po dokončení výstavby bude k dispozici více než 234 tisíc metrů čtverečních skladových, výrobních a kancelářských ploch. Výstavba je plánována ve třech etapách, v současné době se staví druhá hala o rozloze 48 864 m2 a zbývající budou dokončeny v roce 2021. Součástí areálu bude železniční vlečka vedoucí přímo ke dvěma největším halám a rovněž železniční kontejnerový terminál pro vlaky o délce až 700 metrů, který umožní přesunout velkou část nákladní dopravy ze silnice na železnici. V přímé blízkosti areálu se nachází mezinárodní Letiště Leoše Janáčka Ostrava s napojením na evropskou dálniční a železniční síť.

„Těší mě, že díky nové dynamice, kterou nabral projekt OSTRAVA AIRPORT MULTIMODAL PARK, intenzivně pokračuje rozvoj zázemí, potřebného pro příchod dalších úspěšných firem do regionu. Investorům dlouhodobě věnujeme maximální péči a úzce s nimi spolupracujeme, jak s těmi stávajícími, tak i nově příchozími. Pomáháme jim ve fázích prodeje, přípravy i realizace investic a vyvíjíme maximální úsilí, aby strategická mošnovská průmyslová zóna, dokonale splňovala jejich požadavky na kapacitu a infrastrukturu. Tím umožňujeme rozšiřování i vznik nových výrobních a obchodních aktivit,“ zmínil ostravský primátor Tomáš Macura.

Výstavbu multimodálního parku realizuje společnost CONCENS INVESTMENTS, která své aktivity zaměřuje na realizaci projektů v oblasti komerčních a průmyslových nemovitostí. Mezi již dokončené projekty patří například výstavba centra pro repasi manipulační techniky pro společnost Linde Material Handling ve Velkých Bílovicích. Petr Kalina, statutární ředitel společnosti CONCENS INVESTMENTS, výstavbu logistického centra v Mošnově komentuje: „Rozhodnutí realizovat projekt OSTRAVA AIRPORT MULTIMODAL PARK je plně v souladu s našimi investicemi s jasnou a dlouhodobou vizí vytvořit portfolio prémiových průmyslových nemovitostí.“

Finančním partnerem projektu je skupina J&T, za kterou se k projektu vyjádřil Roman Florián, ředitel společnosti J&T IB and Capital Markets, a.s.: „V sektoru průmyslových nemovitostí vidíme tržní potenciál a v případě ostravského Mošnova vnímáme průmyslovou zónu jako velmi zajímavou finanční investici a to s ohledem na intenzitu poptávky z řad výrobců, e-commerce a logistiky, v regionu s dostupnou pracovní silou a unikátní kombinací dopravní infrastruktury. Ta lokalitě dodává hodnotu s panevropským přesahem. Multimodální logistický a průmyslový park je již prověřen globálními značkami existujících nájemců a strhává na sebe pozornost asijských i amerických globálních investorů“.