Ostravští volejbalisté dostali „latu“

Pouhých 75 minut odolávali ostravští volejbalisté v utkání 8. kola extraligy na palubovce VK Karlovarsko. Po marném boji odešli poraženi 0:3 a završili tak období, v němž se s herní pohodou nepotkali. V krátkém sledu za sebou prohráli doma s Kladnem 2:3, načež vypadli po porážce s Českými Budějovicemi z domácího poháru. Sérii duelů se silnými soupeři završil VK Ostrava jasnou porážkou v Karlových Varech.

„Byl to od nás nejhorší výkon, jaký jsme v dosavadním průběhu extraligy podali,“ glosoval výkon z Karlových Varů ostravský trenér Jan Václavík. Jeho tým pouze v jediném setu dosáhl hranice dvaceti bodů, ve zbylých dvou jich uhrál dohromady dvacet osm. „Takovou latu jsme už dlouho nedostali,“ doplnil Václavíka Tomáš Zedník, jeho asistent. „Domácí na nás byli velmi dobře připraveni. My jsme se vůbec nedostali do hry. Nebyli jsme schopni zaútočit. Dostali jsme na frak,“ konstatoval Zedník po utkání, po němž patří Ostravanům v extraligové tabulce šestá příčka.