Ostravští strážníci převzali prapor i ocenění za třicet let služby

V letošním roce uplynulo již třicet let od založení Městské policie Ostrava. V rámci tohoto významného výročí převzala Městská policie Ostrava z rukou primátora svůj vlastní prapor a čtyřicet dva jejich zaměstnanců pak převzalo ocenění v podobě medaile za třicet let služby.

Slavnostní akt se uskutečnil uplynulou sobotu v areálu Dolní oblasti Vítkovic. Prapor předal čestné jednotce primátor statutárního města Ostravy pan Tomáš Macura. Součástí slavnostního aktu bylo rovněž požehnání tohoto praporu, který provedl generální vikář ostravsko-opavské diecéze pan Jan Czudek.

Doposud Městská policie Ostrava svůj vlastní prapor neměla. Návrh nového praporu vzešel z řad samotných strážníků. Na jeho lícové straně je uveden nápis Městská policie Ostrava, který je doplněn heraldickým znakem statutárního města Ostravy. Na jeho rubové straně nalezneme nápis „BEZPEČNOST, NAŠE PRIORITA“, který je doplněn o znak městské policie. Po celém obvodu praporu je vyšita modrobílá šachovnice.

Prapor bude využíván při slavnostních příležitostech, kterými jsou například slavnostní slib či oceňování strážníků.

Součástí slavnostního aktu bylo rovněž ocenění zaměstnanců, kteří svou kariéru spojili s Městskou policií Ostrava od samého počátku jejího vzniku. Medaile za třicet let služby z rukou primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury převzalo celkem čtyřicet jedna strážníků a dva civilní zaměstnanci.

„Ocenění si velmi vážím, už je proto, že jsem jej získal za třicet let poctivé práce u téže organizace“,“ uvedl jeden z oceněných strážníků Dušan Poštulka.

Aktuálně pracuje u Městské policie Ostrava 632 strážníků. Z tohoto počtu je pak 47 strážníků, kteří u Městské policie Ostrava slouží po dobu třiceti let, tedy od doby jejího vzniku.