Ostravští hasiči v noci vyprošťovali polský kamion na dálnici D1

Tři jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v noci na středu 1.9.2021 na dálnici D1 nedaleko Bohumína (cca km 365) u nehody polského kamionu MAN, který skončil kabinou ve středových svodidlech a tahač s návěsem se zlomil do tvaru jedničky. Řidič vyvázl s lehkým poraněním ruky.

O úspěšné odtažení mimo vozovku se postaral hasičský vyprošťovací speciál MB Actros Bizon. Dálnice ve směru na Polsko zde byla zhruba hodinu zcela uzavřena. Ve směru na Olomouc byl uzavřen rychlý pruh, protože do něj zasahovala kabina kamionu.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno hodinu a půl před středeční půlnocí. Na dálnici D1 vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Přívoz, Fifejdy a Zábřeh, odkud přijel vyprošťovací speciál Bizon a mobilní kontejnerová dílna.

Hasičům zabralo opatrné vyproštění polského kamionu Bizonem (nejprve silnou hydraulickou rukou, posléze zadním navijákem) s odtažením mimo silnici zhruba hodinu. Nakonec místo nehody uklidili.

(nm) Foto:

HZS Moravskoslezského kraje