OSTRAVSKÝ KONTINENTÁLNÍ POHÁR ZAČAL 8. ZÁŘÍ

Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích osmého září zažil atletickou akci století – Kontinentální pohár IAAF. Není to poprvé, kdy Ostrava hostila nejlepší a nejznámější atlety z celého světa. Tato lehkoatletická soutěž dostala na nejmodernější ostravský stadion 600 atletů, trenérů a funkcionářů. Světový pohár se koná pravidelně od roku 1977.

Sportovní programy po celém světě vysílaly atletické klání v Ostravě. Několik stovek  nadšenců sportu fandilo svým favoritům právě přes televizi. O vítězství v kontinentálním poháru soutěží týmy jednotlivých světadílů – Evropy, Ameriky, Asie a Austrálie-Oceánie. V každé ze 40 disciplín nastoupí vždy dva nejlepší závodníci z každého kontinentu.

Statutární město Ostrava darovalo finanční obnos pro pořádání Kontinentální poháru. Finančně podpořilo i úpravy a údržby Městského stadionu, které zahrnovaly tréninkové plochy za stadionem. Tyto změny poslouží sportovcům pro další světové akce pořádané stadionem.

Vítězný tým si odnesl trofej vytvořenou vedoucím katedry umění Ostravské univerzity Jaroslavem Koléškem a sklářským výtvarníkem. Tento rok si mohl jednotlivec vítězného týmu odvést rozdělenou malou část trofeje. Oproti minulého roku, kdy cena zůstala v držení vítězné atletické federace.

O soutěž byl velký zájem i mezi nejlepšími atlety z celého světa, a to díky velké finanční prémii. V evropském týmu se v minulých letech představili nejznámější čeští atleti, například Jarmila Kratochvílová, Helena Fibingerová, Jan Železný, Tomáš Janků, Vítězslav Veselý nebo Barbora Špotáková a mnozí další.

(ab) Zdroj:www.ostrava.cz