Ostravský dům roku 2016. Zapojte se do hlasování

Celkem šest staveb bojuje o cenu poroty i veřejnosti v soutěži Ostravský dům roku 2016. V letošním 23. ročníku tradiční ankety jsou hodnoceny stavby, které byly dokončeny v období od 1. ledna 2015 do 31. prosince 2016. Veřejnost může na své favority hlasovat ode dneška do čtvrtku 25. května v elektronické anketě na stránce dumroku2016.ostrava.cz.

1. Vedeckotechnicky park 4MEDi3. Hala s administrativni casti fy ROPER

a elektronickou anketu o cenu veřejnosti vede i banner z titulní strany portálu města Ostravy www.ostrava.cz. Letošní novinkou je, že až do vyhlášení výsledků nebude hlasující veřejnost znát výsledky hlasování členů soutěžní komise a naopak porotci nebudou znát názor veřejnosti. Nebude tak moci dojít k vzájemnému ovlivňování.

4. Areal Pruniwerk6. celkova rekonstrukce bytoveho domu s pristavbou vytahu5. ANTRACIT HOUSE

Do letošního ročníku ankety Ostravský dům roku byly přihlášeny stavby:

• Vědeckotechnický park 4MEDi – Corporate Biotech Park For Medical Innovations Ostrava, Dr. Slabihoudka 6232/11, Poruba (novostavba)
  • Atletická hala Vítkovice, Ruská 3077/135, Ostrava (rekonstrukce a novostavba)
  • Hala s administrativní částí fy ROPER Engineering s.r.o., ul. Výstavní 3374/40a, Moravská Ostrava (novostavba)
  • Areál Pruniwerk – Přístavba administrativy a certifikačního pracoviště, ul. Výstavní 3201, Moravská Ostrava (rekonstrukce a novostavba)
  • Antracit House, ul. Lihovarská 689/40A, Kunčičky (novostavba)
  • Celková rekonstrukce bytového domu s přístavbou výtahu, ul. Přívozská 1628/36, Moravská Ostrava (rekonstrukce a novostavba)

S udělením titulu Ostravský dům roku (rozhoduje odborná komise) je spojeno finanční ohodnocení ve výši 300 000 Kč a udělení bronzové plakety. V pořadí druhé vyhodnocené dílo obdrží odměnu ve výši 150 000 Kč. Rada města Ostravy může na doporučení soutěžní komise udělit dalším budovám čestná uznání. Čestná uznání nejsou spojena s finančním ohodnocením.

Titul Ostravský dům roku 2015 byl udělen stavbě Nové koupelny – Hudební klub v Moravské Ostravě (Heligonka). U veřejnosti získala největší sympatie rekonstrukce Domu kultury Akord v Zábřehu.

(nm) text a foto: Ostrava.cz