OSTRAVSKÉ VÝLUKY ZAČNOU V SOBOTU

V sobotu 15.9. dojde k omezení městské hromadné dopravy a to nejen na tramvajových linkách, ale k výluce dojde i u autobusové dopravy. Důvody výluk jsou dva -Ostravu tuto sobotu čeká kulturní akce a zároveň dojde k udržování tramvajových tratí. Omezení provozu se uskuteční na linkách od soboty 07:00 hodin do neděle 16. 9. 2018 v 18:00 hodin. Na ul. Horní, dojde ke změně organizace dopravy tramvajových linek č. 1, 3, 12, 15, 17, 18 a 19. Ve vyloučených úsecích bude zavedena náhradní autobusová doprava (NAD). Autobusová doprava  se omezí v době od 06:00 hodin do 20:00 hodin v Ostravě-Porubě. Linky číslo 37, 40 a 45  budou vedeny odklonem. Na lince č. 40 budou upraveny jízdní řády.

• Provoz tramvajových linek
    bude rozdělen na denní provoz (od 4:42 h do 23:00 h) a noční provoz (od 23:00 h do 4:42 h).
  • Denní spoje linek č. 1, 3, 12, 15 a 17
    budou ve směru na Dubinu ukončeny na zastávce Poliklinika. V úseku Poliklinika – Dubina bude zavedena NAD. Spoje NAD (směr Dubina) odjíždí z BUS zastávky Poliklinika (směr HD Hlubina).
  • Noční spoje linek č. 1, 12, 17, 18 a 19
    budou ve směru na Dubinu ukončeny na zastávce J. Kotase. V úseku J. Kotase – Dubina bude zavedena NAD.
  • Zaručené bezbariérové spoje uvedené v jízdním řádu
    nebudou dodrženy na linkách č. 1, 3, 12 a 17.
  • Zpoždění spojů linek č. 1, 3, 12, 15 a 17
    bude cca 3 – 6 minut ve směru na konečné zastávky Hlavní nádraží, Poruba vozovna, Hranečník, Výškovice a Vřesinská.
  • Zpoždění spojů NAD
    bude cca 3 – 9 minut ve směru na konečnou zastávku Dubina.
  • Spoj linky č. 2 s odjezdem v 06:05 h ze zastávky Plynárny (směr Výškovice)
    a spoj linky č. 7 s odjezdem v 06:49 h ze zastávky Telekom. škola (směr Výškovice)

budou v neděli 16. 9. 2018 zrušeny.

TRASY LINEK V DOBĚ KONÁNÍ VÝLUKY

DENNÍ PROVOZ (od 4:42h do 23:00 h)

• Linka č. 1
    pojede v trase: Hlavní nádraží – Křižíkova – Karolina – Náměstí Republiky – Dolní Vítkovice – Důl Jeremenko – Dřevoprodej – Hrabůvka kostel – Poliklinika.
  • Linka č. 3
    pojede v trase: Poruba vozovna – Svinov mosty h.z. – Mariánské náměstí – Mírové náměstí – Městský stadion – Jubilejní kolonie – Hrabůvka kostel – Poliklinika.
  • Linka č. 12
    pojede v trase: Hranečník – Karolina – Mariánské náměstí – Mírové náměstí – Palkovského – ÚMOb Jih – Poliklinika.
  • Linka č. 15
    pojede v trase: Výškovice – Kino Luna – Zábřeh vodárna – Kpt. Vajdy – ÚMOb Jih – Poliklinika.
  • Linka č. 17
    pojede v trase: Vřesinská – Poruba vozovna – Svinov mosty h.z. – Nová Ves vodárna – Hulvácká – ÚMOb Jih – Poliklinika.

NOČNÍ PROVOZ (od 23:00 h do 4:42 h)

• Linka č. 1
    pojede v trase: Hlavní nádraží – Křižíkova – Karolina – Náměstí Republiky – Dolní Vítkovice – Důl Jeremenko – Dřevoprodej – Hrabůvka kostel – Poliklinika – Josefa Kotase.
  • Linka č. 12
    pojede v trase: Hranečník – Karolina – Mariánské náměstí – Mírové náměstí – Palkovského – ÚMOb Jih – Josefa Kotase.
  • Linka č. 17
    pojede v trase: Vřesinská – Poruba vozovna – Svinov mosty h.z. – Nová Ves vodárna – Hulvácká – ÚMOb Jih – Josefa Kotase.
  • Linka č. 18
    pojede v trase: Hlavní nádraží – Křižíkova – Karolina – Náměstí Republiky – Mariánské náměstí – Nová Ves vodárna – Hulvácká – ÚMOb Jih – Josefa Kotase.
  • Linka č. 19
    pojede v trase: Martinov – Svinov mosty h.z. – Mariánské náměstí – Mírové náměstí – Městský stadion – Jubilejní kolonie – Hrabůvka kostel – Poliklinika – Josefa Kotase.
TRASY NÁHRADNÍ DOPRAVY V DOBĚ KONÁNÍ VÝLUKY
  • NAD za denní spoje linek č. 1, 3, 12, 15 a 17
    pojede v trase: Poliklinika – Josefa Kotase – A. Poledníka – V. Jiříkovského – Dubina a zpět.
  • NAD za noční spoje linek č. 1, 12, 17, 18 a 19
    pojede v trase: Josefa Kotase – A. Poledníka – V. Jiříkovského – Dubina a zpět.

TRASY LINEK V DOBĚ KONÁNÍ VÝLUKY

• Linka č. 37
    pojede v trase: Studentské koleje – Studentská – Domov sester – Poruba radnice – Dělnická – Svinov nádraží – Svinov mosty h.z. – Mariánskohorská – Ahepjukova – Českobratrská – ÚAN a zpět.
    Spoje linky č. 37 dočasně neobsluhují zastávky Náměstí B. Němcové (přemístěny na Domov sester) a Nábřeží (přemístěny na Poruba radnice).
  • Linka č. 40
    pojede v trase: Studentské koleje – Studentská – Poruba U Nemocnice – Alšovo náměstí – Poruba vozovna – Čistírny – Duha – Opavská a zpět.
    Spoje linky č. 40 dočasně neobsluhují zastávky Fakultní nemocnice, Náměstí B. Němcové, Nábřeží a Oblouk. Zastávka Věžičky (směr Oblouk) přemístěna naproti zastávce Věžičky (směr Poruba vozovna).
  • Linka č. 45
    pojede v trase: Slavíkova – Poruba vozovna – Nezvalovo náměstí – Francouzská – Malá strana – Jelínkova – Výškovická – Ocelářská – Bivojova a zpět.
    Spoje linky č. 45 dočasně neobsluhují zastávky Oblouk. Zastávka Věžičky (směr Oblouk) přemístěna naproti zastávce Věžičky (směr Poruba vozovna). Zastávky Bytostav přemístěny na ul. Francouzskou.

PŘEMÍSTĚNÉ A ZRUŠENÉ ZASTÁVKY V DOBĚ KONÁNÍ VÝLUKY

• Fakultní nemocnice (oba směry)
    pro linku č. 40 se dočasně ruší.
  • Náměstí B. Němcové (oba směry)
    pro linku č. 37 se přemísťují na zastávky Domov sester,
  • Nábřeží (oba směry)
    pro linku č. 37 se přemísťují na zastávky Poruba radnice,
  • Věžičky (směr Oblouk)
    pro linky č. 40 a 45 se přemísťuje naproti zastávce Věžičky (směr Poruba vozovna).
  • Oblouk (oba směry)
    pro linky č. 40 a 45 se dočasně ruší.
  • Bytostav (oba směry)
    pro linku č. 45 se přemísťují na ul. Francouzskou, na provizorní zastávky u křižovatky s ul. Ľudovíta Štúra.

(ab) Zdroj:www.dpo.cz