Ostravské Superfinále si zahrají i muži Vítkovic!

Poslední krok bývá nejtěžší a stejně tomu bylo i v této semifinálové sérii! Postupový bod vystřelil trefou sezóny Lukáš Hájek! Po nedělní porážce museli muži cestovat k pátému semifinále na pražský Chodov.

Zápas začal lépe pro Vítkovce, když v 5. minutě otvíral skóre Josef Rýpar. Za následujících 15 minut se podařilo Chodovu vývoj otočit, když dva góly dal Tom Ondrušek a v 19. minutě Michal Podhráský. Do šaten se šlo za stavu 3:1 pro Chodov.

Vítkovice nic nevzdávaly i přes nepříznivý stav. Na 3:2 snižoval v půlce utkání Ondřej Firda. Chodov i přesto šel opět do dvoubrankového vedení, když ve 35. minutě zvýšil Tomáš Sýkora. Vítkovice věděly, že pokud chtějí ukončit sérii v Praze, tak musí ve třetí třetině hodně zabrat a leccos změnit.

Do třetí třetiny vstoupily Vítkovice opravdu dobře, když hned v 6. minutě třetí třetiny snížil na 4:3 Lukáš Řezanina. Dvě minuty před koncem třetí třetiny šli rytíři do šesti a hnali se za vyrovnáním. Krásnou akci zakončil gólem na 4:4 Josef Rýpar, kterého krásnou nahrávkou našel Adam Delong.

V prodloužení měl první větší šanci Kašovský, ale netrefil Součkovu branku. Ve 3. minutě prodloužení si o slovo řekl Lukáš Hájek, který neuvěřitelnou trefou nedal Barákovi v brance šanci a rozhodl páté semifinále v prospěch Vítkovic. Prvním superfinalistou byly tedy Vítkovice, ale za pár okamžiku je doplnili hráči Mladé Boleslavi. O titulu se rozhodne v sobotu 21. dubna v ostravské Ostravar aréně. „Bude vyprodáno, přijďte včas!:)“

Komentář k utkání hostujícího trenéra pana Bruse: Dneska první půlka pro Chodov a druhá pro nás. Prodloužení nebylo pro slabé nátury. Fenomenální Souček. Brutální morál. Finále. Těšíme se. Děkujeme soupeři za perfektní přípravu do finále. Jsme Vítkovice!

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC TEMPISH Vítkovice 4:5p

Branky: 12. Tom Ondrušek, 15. Tom Ondrušek, 19. Michal Podhráský, 35. Tomáš Sýkora – 5. Josef Rýpar, 30. Jakub Hubálek, 46. Lukáš Řezanina, 60. Josef Rýpar, 64. Lukáš Hájek; rozhodčí: Jakub Furmánek – Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:3; využití: 2:1; diváků: 415; zásahy brankářů: Jan Barák 16 – Lukáš Souček 30; po třetinách: 3:1, 1:1, 0:2, 0:1.