Ostravské komunikace stihnou do zimy ještě nejméně 15 oprav a rekonstrukcí

Ostravské komunikace stihnou do zimy ještě nejméně 15 oprav a rekonstrukcí. Foto: Ostravské komunikace a.s.

Společnost Ostravské komunikace, která se stará o silnice II. a III. třídy a místní komunikace na území Ostravy, stihne do konce letošní stavební sezóny ještě 15 akcí za celkem přibližně 20 milionů korun.

„Kromě oprav povrchů vozovek, půjde například ještě o velkou rekonstrukci dvou parkovišť a napojení cyklodopravy na stávající komunikace na ulicích Opavská a 28. října,“ uvedl ředitel Ostravských komunikací Daniel Lyčka.

Zmíněná parkoviště jsou na ulicích 30. dubna a Horova v centru Ostravy. V případě Horovy ulice (jedná se o parkoviště za Magistrátem města Ostravy) jde o celkovou rekonstrukci včetně parkovacího systému a vše má být hotovo během listopadu. Na 30. dubna práce běží a mají skončit v říjnu. „Cyklistické trasy budeme napojovat na stávající cyklostezky a na chodník ve dvou krocích, z nichž ten druhý, závěrečný chceme stihnout do poloviny listopadu,“ upřesnil výrobní náměstek Ostravských komunikací Petr Uhlíř.

Firma podle něj do zimy také dobuduje chodníky na Dobroslavické ulici v městském obvodu Plesná a dokončí úpravu přechodů pro chodce v nejlidnatějším obvodu Ostrava – Jih.

Ostravské komunikace letos už mimo jiné opravily komunikaci Na Baranovci, kde byl zásahem za přibližně 14 milionů korun odstraněn havarijní stav přístupové trasy k četné zástavbě ve Slezské Ostravě. Stavba byla navíc koordinována s opravou plynového potrubí, veřejného osvětlení a výstavbou chodníku. Momentálně probíhá rekonstrukce ulice Na Rovince v průmyslové zóně Hrabová, což je stavba v hodnotě zhruba 20 milionů korun. Dělají se tam sanační práce na podkladních vrstvách, opravy autobusových zálivů a oprava živičných povrchů. Kromě toho Ostravské komunikace pracovaly na nejrůznějších sanacích povrchů pro ŘSD a na zakázkách pro Ostravu a její jednotlivé městské obvody (včetně instalací nového veřejného osvětlení i úprav hřbitova).

V těchto dnech už Ostravské komunikace začínají také s přípravou na zimní údržbu, což obnáší zejména naskladnění posypových materiálů a přípravu techniky.

(nm)