Ostravské dny jako epicentrum hudební kreativity a experimentů

Ojedinělý zážitek slibuje představení „Dlouhá noc: 18 hodin – 1080 minut“, kdy v noci z pátku 23. na sobotu 24. srpna zahájí dílo německého skladatele Dietera Schnebela zvuk devíti ikonických amerických motorek Harley-Davidson. Proběhne to v rámci festivalu nové a experimentální hudby Ostravské dny.

„Dlouhá noc bude maratonem ikonických skladeb převážně ze 2. poloviny 20. století. Začne v prostoru před Divadlem J. Myrona s opuletní párty nové hudby a slavnými motorkami. Její celonoční program zahrnuje i to, co se dá nazývat chill-out zónou a závěr proběhne opět pod širým nebem. Na břehu řeky Ostravice zazní skladba Super-Ostrawitza Theo Finkela, studenta kompozice z konzervatoře Trinity Laban v Londýně,“ říká Kristina Konczyna z Ostravského centra nové hudby.

Ostravské dny nabídnou i experimentální hudební bloky The Past a The Coming na Dole Hlubina (čtvrtek 22. srpna), Minimaraton elektronické hudby se sedmi koncerty na Dole Michal (sobota 24. srpna), Zahajovací koncert v Trojhalí Karolina (neděle 25. srpna), dvě vystoupení Ostravské bandy v Trojhalí Karolina (pondělí 26. a pátek 30. srpna), Hlasy v Katedrále Božského Spasitele (úterý 27. srpna), programy Z Vídně a Piano Piano Kudu na Dole Hlubina (středa 28. srpna), String Quartet Night na Dole Hlubina (čtvrtek 29. srpna), koncert Poslední výzva na Janáčkově konzervatoři (sobota 31. srpna) a závěrečný Večer v opeře v Trojhalí Karolina (sobota 31. srpna).

(nm) Foto: Archiv Ostravské dny