Ostravou jezdí nové trolejbusy

Foto: DPO

Celkem osmnáct nových parciálních trolejbusů začne postupně vozit cestující v Ostravě.  Dopravní podnik Ostrava (DPO, převzal prvních šest vozů Škoda 36 Tr od společnosti Škoda Group. Cena za jeden vůz je přes 11 milionů korun.

 

Kapacita 80 cestujících, celovozová klimatizace, USB porty nebo kamerový systém. Právě na takový komfort se u nových trolejbusů mohou Ostravané těšit. Vozy jsou nízkopodlažní a navíc parciální: tam, kde dnes trolejové vedení končí, mohou vozy pokračovat v jízdě i bez trakčního vedení. Baterie se budou dobíjet při jízdě i stání vozidla z trolejového vedení. V následujících letech je plánováno obsloužit těmito trolejbusy i vybrané trasy autobusových linek.

 

Těší nás, že Ostravané budou mít další nové trolejbusy. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla stanovena na 252 mil. korun bez DPH. Vysoutěžená nabídková cena byla nakonec výrazně nižší, a to 203 mil. korun bez DPH. Vozy budeme nasazovat průběžně do celého provozu již od příštího týdne, konkrétně od března se s nimi cestující mohou setkat například i na lince č. 101, řekl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

 

Ostravští cestující mají opět k dispozici jedny z nejmodernějších vozů na trhu. Data ukazují, že ročně trolejbusy v Ostravě přepraví více než 6,6 milionů cestujících a očekáváme, že toto číslo v dalším měření ještě poroste. Věříme, že lidé nové moderní vozy ocení. Je potřeba také podtrhnout, že trolejbusová doprava v našem městě je plně nízkopodlažní,dodává Jan Dohnal, náměstek primátora Ostravy.

 

„Rok 2023 zahajujeme výrazným jubileem. Jsme moc rádi, že 15000 trolejbus můžeme předat do užívání právě Dopravnímu podniku Ostrava. Česká města jsou pro nás významnými zákazníky a máme radost pokaždé, když se flotily vozů hromadné dopravy rozšíří právě o naše produkty. V nových modelech získá Ostrava a její obyvatelé moderní a pohodlné řešení pro každodenní přesuny po městě,“ říká Petr Novotný, President Components & Bus Mobility ve Škoda Group.

(nm) Foto: DPO Ostrava