Ostravar pořádá Den Mustanga

Výjimečný den pro výjimečné pivo. Foto: Pivovar Ostravar

Pivovar Ostravar chystá na sobotu 21. května v areálu ostravského pivovaru Den Mustanga. Akci věnovanou nejoblíbenějšímu pivnímu speciálu, který se 1. června vydává z Ostravy na celostátní turné po celé České republice.

 

Letošní rok věnuje Ostravar celonárodní expanzi a značka Mustang při ní bude hrát klíčovou roli. Proto se ostravský pivovar namísto tradičních Slavností pivovaru rozhodl uspořádat na nádvoří pivovaru Den Mustanga. “Chtěli jsme vzdát hold všem lidem, kteří se v pivovaru podíleli na přípravě tohoto výjimečného piva a zároveň poděkovat našim fanouškům v Ostravě a okolí, kteří Mustanga vřele přijali,” říká Jan Řehůřek, vrchní sládek pivovaru Ostravar.

 

Mustang na několik způsobů

Den Mustanga připravuje Ostravar na sobotu 21. června. “V hlavní roli bude pochopitelně naše pivo. Fanoušci si budou moci užít Mustanga hned na několik způsobů,” říká vrchní sládek. “Chystáme tradiční Mustang ze spilky, také oblíbený Mustang z tanku nebo řezaný Mustang v kombinaci s Černou Barborou.”

Zuzana Cieciotková, senior marketing manager Ostravaru, prozradila, že ostravští pivovarníci připravují také speciální exkurze “Jak se vaří Mustang”, během nichž se budou lidé moci seznámit se speciální ingrediencí – chmelem Kazbek – který dělá z Mustanga výjimečné pivo.

 

Hudební program odpoledne začne místními kapelami 

Den Mustanga obohatí také čtyři koncerty, Mustang Live Jukebox nebo Mustang Story hospoda, kde si lidé budou moci poslechnout výjimečný příběh piva Mustang a setkat se i s kapelami, které vystoupí na pódiu.

“Hlavními fanoušky značky Mustang jsou mladí lidé, proto jsme hudební program uzpůsobili hlavně jim,” vysvětluje manažerka značky Ostravar Pavla Ličková. “Náš program začne místní legenda Úspěch v čele ostravským bardem Rosťou Petříkem. Pak se rampě na nádvoří pivovaru objeví kluci z Love and Light. Symbolicky tak s Mustangem začínáme v Moravskoslezském kraji. Poté zamíříme do zbytku republiky.”

 

Mustangovu cestu do republiky odstartuje Deaf Heart

V podvečer se na pódiu objeví další dvě kapely, které už budou symbolizovat Mustangovu cestu do republiky. První bude pražská indie-rocková kapela Deaf Heart, která poslední měsíce úspěšně atakuje vrchní příčky žebříčků hitparád jako TV Óčko apod. Deaf Heart se skládá z bývalých a současných členů kapel Airfare, Ewy Farné, Lenny nebo A Banquet.

Také následující kapelu The Silver Spoons si oblíbila většina rozhlasových stanic, které ji zařazují do nejvyšších rotací. “První hit The Silver Spoons produkoval Danny Saber, a to už něco znamená. Tenhle chlapík má na svém klientském listu Rolling Stones, Davida Bowieho nebo U2,” říká Pavla Ličková. “The Silver Spoons před pandemií vyhráli Objev roku v anketě Žebřík a zároveň získali stejnou nominaci také v Hudebních cenách Evropy 2. Letos jim vychází debutové album Come and Get It.”

 

Večer vyvrcholení Dne Mustanga a velký křest plechovek

Vyvrcholením Dne Mustanga bude velký křest nových půllitrových plechovek. Křest začne ve 20.30. Společně s vrchním sládkem Janem Řehůřkem se ho zúčastní hudebník a dlouholetý ambasador značky Ostravar Richard Krajčo a ostravský herec a producent Letních Shakespearovských slavností ve městě Petr Sýkora.

“Petr Sýkora se na ostravském pódiu objeví poprvé. Od 1.června se totiž stává novou tváří našeho pivovaru a budete se s ním moci setkat v naší nové televizní reklamě,” vysvětluje Pavla Ličková.

 

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji

Den Mustanga se bude ve srovnání s tradičními Slavnostmi konat jen jedno odpoledne a navíc pouze v části pivovaru. “Celá akce bude probíhat na pivovarském dvoře, kapely budou hrát z nákladové rampy a pokud si budete chtít dát pivo do skla, můžete si sednout v Mustang Story hospodě,” říká Pavla Ličková.

“Synonymem piva Mustang je kvalita, takže jsme kapacitu nastavili tak, aby si všichni zúčastnění odnesli opravdu kvalitní zážitek. ” vysvětluje na závěr Pavla Ličková z Ostravaru. Vstupenky na Den Mustanga je možné zakoupit v předprodeji na internetu. Vstupenky jsou k dispozici na portále goout.cz.

(nm)