Ostravané se letos během Tříkrálové sbírky zachovali štědře

Ostravané se letos během Tříkrálové sbírky zachovali štědře. Koledníkům věnovali více než dva miliony korun. Vybrané finance budou použity ve prospěch ostravských hospiců, na vybavení dílen, v nichž pracují zdravotně postižení občané, a také pro lidi bez domova, ohroženou mládež nebo na provoz šatníku.

Letošní rok byl pro tříkrálové koledníky rekordní. V Ostravě organizovaly Tříkrálovou sbírku charita Ostrava a charita sv. Alexandra. Koledníkům se podařilo vybrat rekordní částku 2 097 804 korun. Loni se vybralo 1 712 974 korun. 80 procent vykoledované částky pomůže potřebným v regionu – 65 % vykoledované částky se vrací do charit, které je vykoledovaly na uskutečnění svých záměrů, 15 % připadne na projekty Diecézní charity ostravsko-opavské. „Rostoucí zájem o Tříkrálovou sbírku nás těší a zároveň zavazuje. Stejně jako loni jsme v průběhu koledování ještě dopečeťovali pokladničky, což je vždy pozitivní signál. Je povzbudivé, že se nám daří nejen vysbírat vyšší částku, která pomáhá potřebným, ale hlavně, že vyráží do ulic stále více kolednických skupinek, které roznáší požehnání do našich domovů, protože tříkrálová koleda je právě o potkávání a vzájemném obdarovávání. Dokazuje to, že solidarita mezi lidmi má v našem kraji své místo. Děkujeme všem dárcům a koledníkům,“ řekl diecézní koordinátor sbírky Martin Hořínek. V celé ostravsko-opavské diecézi se letos vybralo 17 853 552 korun, což je o 14 procent více než loni.

Charita Ostrava, která je největší oblastní charitou v Česku, prostředky využije ve prospěch hospiců na terénní programy pomáhající lidem bez domova, na provoz šatníku pro lidi bez domova, pro charitní středisko M. Magone, které podporuje ohrožené děti a mládež a Charita sv. Alexandra použije část darovaných prostředků na vybavení chráněných dílen, v nichž pracují zdravotně postižení občané.

(nm) zdroj: Město Ostrava, www.ostrava.cz