OSTRAVA ZVAŽUJE VYUŽITÍ OBCHODNÍHO DOMU OSTRAVICA-TEXTILIA

4. září rada města Ostravy povolila zadání ověřovací studie na zjištění, zda-li by město mohlo využít bývalý chátrající obchodní dům Ostravica-Textilia pro správní agendy magistrátu.

Oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů spolu s odborem dopravně správních činností stále sídlí v pronajatých prostorách namísto Nové radnice. Proto město dávno zvažovalo spojení těchto agend do jednoho městského objektu. Vyřizování dokladů a průkazů by tak probíhalo rychleji a dostupněji.

„Dlouhodobě prohlašujeme, že máme zájem najít nějakou budoucí funkci pro komplex módního domu Ostravica-Textilia. Uvažujeme o využití takových budov nebo aspoň jejich částí pro potřeby magistrátu. Kvůli možnému prodeji jsme již v kontaktu s majitelem objektu,“ říká primátor Tomáš Macura.

Ostrava si vybírá z dvou možností, jak situaci se sloučením úředních agend řešit. První z těchto návrhu je novostavba,která by zaujala místo na ploše bývalého hobbymarketu Bauhaus. Již zmiňovaná druhá možnost by využila místní postavené budovy.

„Chceme posoudit, jestli by bylo teoreticky možné tyto činnosti převést do komplexu Ostravice, proto jsme 4. září rozhodli o zadání objemové studie, která by tuto možnost měla prověřit, předpokládám i s nějakou přístavbou do prostoru náměstí Edvarda Beneše. Výsledky bychom měli vědět do konce měsíce října,“ dodal Macura.

Město zaplatí 100 tisíc korun za uskutečnění studie. Zpracování se ujme dávno prověřený architekt Martin Chválek, jehož studie novostavby se vypracovaly právě v Ostravě. Primátor je s výběrem zpracovatele spokojen, jelikož zná, jaké jsou podmínky objektu.

(ab) Zdroj:www.ostrava.cz