OSTRAVA ZÍSKALA CENU ZA VYUŽÍVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH AUKCÍ

Druhé místo za používání elektronických nástrojů pro výběrová řízení a elektronické aukce v soutěži FSA 2018 v kategorii Trend získalo město Ostrava. Porotci ocenili využívání Nákupního portálu systému sdružených nákupů.

Statutární město Ostrava soutěžilo  s e-nástrojem – Nákupní portál systému sdružených nákupů statutárního města Ostravy. Tato kategorie je určena nejúspěšnějším uživatelům a šiřitelům eAukcí a ePoptávek a ostatních elektronických nástrojů.

„Porota hodnotila nové možnosti využívání předností používaných eAukčních systémů a dalších eNástrojů. Ocenila také manažerská rozhodnutí podporující růst elektronizace nákupu, koncepčnost nebo dlouhodobou úspěšnost jejich využívání.“ řekl náměstek primátora Radim Babinec. „Dalším parametrem, který byl posuzován, je celkový elektronicky vysoutěžený finanční objem v poměru k velikosti instituce, počet soutěží, podpora zvyšování transparentnosti, využití elektronizace nákupu a zkvalitnění dodavatelských vztahů. To, že jsme v dané kategorii obsadili druhé místo, svědčí o tom, že systém, který používáme, je opravdu kvalitní,“ zdůraznil Radim Babinec.

Soutěž FSA organizují česká a slovenská asociace uživatelů eNástrojů  APUeN (Asociace pro podporu elektronizace veřejných zakázek a firemního nákupu).

FSA jsou ocenění udílená za inovativní, inspirativní nebo dlouhodobé využívání elektronizace nákupních a zakázkových procesů, eAukcí, e-poptávek a dalších elektronických nástrojů. Udělování cen FSA je podporou rozsáhlejšího využívání elektronizace v nákupní praxi firem a veřejných zakázek v případě institucí. Soutěžilo se ve třech kategoriích, Start, Trend a Master. E-nástroj statutárního města Ostravy byl přihlášen v kategorii Trend.

(ab) Zdroj: Město Ostrava