Ostrava zahájila revoluční nadlimitní čištění cest

Od května město Ostrava zahájilo nadlimitním čištění cest 1.–3. tříd v majetku státu a kraje, a to 2-6x měsíčně podle přiložené prachové mapy. Zatímco místní komunikace v majetku města se ve stejném režimu čistili i v loňském roce, letos přibývají státní a krajské silnice. Jejich nadlimitní čištění je vyčísleno na 14,4 milionů korun.

Částka 7,3 milionu korun bude vynaložena na čištění místních komunikací ve vlastnictví města. „Nechtěli jsme čekat s nadlimitním čištěním krajských a státních cest na peníze od státu a kraje. Práce jsme zahájili už v květnu, průběžně je budeme proplácet Ostravským komunikacím a věřit, že dojde k refundaci vyčíslených nákladů ze strany státu i kraje. Takové nadlimitní čištění cest považuji za naprosto revoluční, kterým se nemůže pochlubit žádné jiné město v České republice,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

(nm)