OSTRAVA VYRÁŽÍ NA DALŠÍ ROČNÍK VELETRHU MIPIM

Ostrava se představí na prestižním mezinárodním veletrhu MIPIM ve francouzském Cannes již po 22. v řadě. Na jubilejním 30. ročníku, který se koná od 12. do 15. března, se bude prezentovat ve společné expozici s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Stánek Czech Cities & Regions v jednotném designu má výstavní plochu 250 m3.

Za Ostravu nabídneme volné plochy pro rezidenční bydlení, kanceláře či plochy vhodné pro výstavbu hotelu v centru města. Investujeme tak do budoucnosti Ostravy, která má ambici stát se metropolí, se vším, co k tomu patří. Nově bude rozsáhlé architektonické změny i kvalitní urbanistický rozvoj koordinovat a prosazovat naše příspěvková organizace s názvem Městský ateliér prostorového plánování a architektury. Jejím úkolem bude realizovat projekty ze Strategického plánu města s názvem Fajnova, které posunou Ostravu zase o kus dopředu,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura.

Ostrava na veletrhu nabídne proluku u Smetanova náměstí a proluky na území Karolina a také plochu podél ulice 28. října v městském obvodu Moravská Ostrava. Dále pak představí rezidenční projekty v centru města Nové Lauby, novostavbu bytového domu na křížení ulic Kostelní a Biskupská a také bytový dům na Janáčkové ulici.

Město dále nabídne pozemky v průmyslové zóně v Mošnově. Nabídku doplní prezentace projektů, které se již realizují:  OSTRAVA AIRPORT MULTIMODAL PARK, rozvojová zóna Ostrava-Hrušov a zejména plán Ostravské univerzity vystavět nový multifunkční areál v centru Ostravy na Černé louce u řeky Ostravice a projekt na umístění Galerie moderního umění do zrekonstruované historické budovy městských jatek.

„Nejnovější průzkum Asociace ABSL, zastupující odvětví podnikových služeb v České republice, říká, že Ostrava ve srovnání s jinými regionálními městy získala mezi investujícími společnostmi značnou popularitu. V mnoha kategoriích oproti minulým ročníkům přeskočila Brno. Na druhém místě hned za Prahou je v oblastech kvality dopravy, dostupnosti moderních kancelářských prostor a přitažlivosti města jako takového. A na pomyslném vrcholu se umístila z hlediska spolupráce s místními úřady a to je nejen potěšující, ale také oceněním naší dobré práce,“ dodal primátor Tomáš Macura.

Veletrh, který je zaměřený na realitní trh, investiční příležitosti, developerské projekty – rezidenční i komerční, na architektonické trendy a územní rozvoj v oblasti nemovitostí vyniká významnou účastí developerů a investorů, rozvojových agentur, konečných uživatelů, odborných konzultantů, architektů, zástupců místních samospráv a států.

MIPIM 2018 statistika:

• celkem 26.000 účastníků
  • více než 100 zemí
  • více než 3.100 vystavujících společností
  • 400 zástupců investorů
  • více než 1 100 zástupců z více než 500 delegací měst a regionů
  • více než 100 konferencí, workshopů a diskusních fór s celkem 360 řečníky

Generálními partnery společné expozice Czech Cities & Regions jsou společnosti Central Group, J&T Real Estate CZ, PPF Banka, dále pak partnery Accolade, P3 Logistic Parks a Residomo. Další společnosti, které se budou prezentovat ve společné expozici AFI Europe Czech Republic, CASUA, CTP Invest, CzechInvest, Kinstellar, PRK Partners,  Unibail-Rodamco, rutland & partners, advokátní kancelář.