Ostrava uvítá nejlepší atlety světa

Atletický kontinentální pohár zavítá do Ostravy za rok, 8. a 9. září 2018. Do Ostravy přijede na dvoudenní klání šest stovek sportovců, trenérů a funkcionářů. Již se také rozběhl prodej vstupenek, přičemž pětina stadionu je již vyprodána. Fanoušky láká i příznivá cena vstupenek na špičkovou atletickou akci. O stavu příprav informoval primátor Tomáš Macura.

Kontinentální pohár patří do trojice největších světových atletických akcí společně s olympiádou a mistrovstvím světa. Koná se jednou za čtyři roky. Ostrava je pořadatelem Kontinentálního poháru ve dnech 8. a 9. září příštího roku. „Do Ostravy přijede 600 osob, které se budou Kontinentálního poháru aktivně účastnit – sportovci a jejich doprovod včetně funkcionářů,“ řekl primátor Tomáš Macura. Atletické klání v Ostravě budou vysílat největší sportovní kanály na celém světě a sledovanost se pohybuje v řádech stovek milionů.

O prvenství v kontinentálním poháru usilují týmy jednotlivých světadílů – Evropy, Ameriky, Asie a Austrálie-Oceánie. V každé ze 40 disciplín nastoupí vždy dva nejlepší závodníci z každého kontinentu.

Zájemci si již měsíc mohou na Kontinentální pohár zakoupit vstupenky. V předprodeji se za tu dobu prodalo již 6500 vstupenek, což je přibližně pětina dvoudenní kapacity stadionu. Vstupenky mají vzhledem k významu akce příznivou cenu a pohybují se v relacích od 150 do 500 korun.

„Město Ostrava podpořilo Kontinentální pohár dvaceti miliony korun, stejnou částku věnuje i Moravskoslezský kraj. Musíme investovat přibližně deset milionů korun do nutných úprav a údržby stadionu včetně tréninkových ploch za stadionem. Provedené úpravy budou sloužit sportovcům i v dalších letech během akcí, které se na Městském stadionu budou konat,“ konstatoval primátor Tomáš Macura.

(rj) text a foto: Ostrava.cz