OSTRAVA SE NA VELETRHU V CANNES PREZENTUJE VE SPOLEČNÉ EXPOZICI TŘÍ MĚST

Prestižního veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM v Cannes se Ostrava účastní již podvacáté v řadě za sebou. Vůbec poprvé v historii se jedná o společnou expozici s názvem Czech Cities, ve které se představuje spolu s Prahou a Brnem. Právě Ostrava připravila tuto expozici pro všechna tři města. Ostrava nabízí investorům lokality na Černé louce, u Nové Karoliny nebo proluky v historickém centru.

Atraktivní zastoupení tří největších českých měst reprezentovaných primátory a jejich náměstky na veletrhu MIPIM ve francouzském Cannes ve dnech 14. až 17. března je důstojnou pozvánkou pro velké množství odborníků – pro investory, zástupce evropských měst a celých regionů, bank, finančních institucí i dalších významných hráčů světového realitního a investičního trhu. Investoři tak budou mít možnost získat ucelený přehled o České republice a o investičních příležitostech v Ostravě, Praze a Brně.

„Přestože je koordinace sdružených prezentací velmi náročná, jsme přesvědčeni, že se vyplatí. Letošního ročníku veletrhu se zúčastní na 700 zástupců municipalit. Ukazuje se, že trh evropských metropolí je čím dál víc konkurenční. Středoevropská města a regiony často nabízejí pro vstup investorů srovnatelné podmínky. Na rozhodování o umístění investice do konkrétní lokality či projektu tak mají vliv i zdánlivé maličkosti – například kvalitní marketing,“ uvedl primátor Ostravy Tomáš Macura. „To, že sdružujeme své síly i finanční prostředky a prezentujeme Českou republiku, její investiční prostředí a realitní trh poprvé ve společné expozici, je pro potenciální investory mnohem efektivnější. Všechny podstatné informace získají na jednom místě, kde také mohou vést jednání s nejvyššími zástupci jednotlivých měst,“ dodal Tomáš Macura.

Společná expozice, v níž má každé město svou vlastní část pro jednání, má několik výhod. Zatímco vloni měla expozice Ostravy velikost necelých 140 m², letos má společný stánek větší plochu 253 m² a protože je vytvořen v jednotném designu, působí celistvě. Kromě vyšší atraktivity společné expozice je významná i finanční úspora, která převyšuje milion korun oproti loňským nákladům.

Ostrava na MIPIM přivezla zbrusu novou nabídku atraktivních lokalit v historickém centru města. Jedná se o lokality Karolina, areál Černé louky a proluky u západní strany Masarykova náměstí, které navazují na původní historické jádro Moravské Ostravy. Jejich poloha v trojúhelníku kolem hlavního náměstí umožňuje synergii budoucích funkcí nové zástavby a stávajících funkcí významných kulturních, společenských a obchodních institucí. Územní plán k těmto lokalitám stanovuje využití smíšené plochy pro bydlení a občanskou vybavenost s intenzivní vícepodlažní zástavbou o výškové hladině vyšší než tři nadzemní podlaží. Jedná se o městskou zástavbu polyfunkčního charakteru určenou pro centrální oblast města – např. bytové domy, obchody, služby, administrativu, úřady, kulturní, vzdělávací, sportovní, společenská a církevní zařízení, stravování, ubytování, vědeckotechnologická zařízení, zdravotní a sociální zařízení samostatné nebo integrované do domů s bydlením. Snahou je vytvořit z centra Ostravy živý a příjemný prostor jak pro místní obyvatele, tak i pro návštěvníky města.

(nm)