Ostrava pokračuje v modernizaci vozového parku

Ve čtvrtek 4. října, předal ostravský primátor Tomáš Macura klíče od 6 nových automobilů s pohonem CNG strážníkům Městské policie Ostrava. Splněn tak byl letošní plán – předání 21 vozidel na alternativní pohon pro město, obvody a městské strážníky z projektu Ostravou na alternativní pohon.

Jedná se o těchto 6 vozidel s pohonem CNG: 1x Volkswagen Caddy Maxi skříň, 3x Škoda Octavia combi Activ a 2x Škoda Octavia Style.  Jen v letošním roce Ostrava z městského rozpočtu na pořízení 21 aut na alternativní pohon investovala 9 803 158 korun, dotace ze Státního fondu životní prostředí pro tento počet vozů činí 2 070 000 korun. Celková pořizovací hodnota je 11 873 158 Kč (s DPH). Auta byla pořízena v rámci projektu „Ostravou na alternativní pohon“, který je spolufinancován z Národního programu Životní prostředí.

Aktuálně máme k dispozici již 48 nových vozidel s alternativním pohonem, z toho 8 elektromobilů a 40 vozidel s pohonem CNG. V případě městské policie je naším cílemaby všechny její služební automobily byly jen na CNG nebo se jednalo o elektromobily a od splnění tohoto cíle nás dělí jen měsíce,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Na konci února magistrát předložil novou společnou žádost v rámci projektu „Ostravou na alternativní pohon II“ na dalších 20 kusů vozidel na alternativní pohon. Tři vozy budou na pohon CNG, ostatní budou elektromobily. Projekt bude znovu spolufinancován z Národního programu Životní prostředí.

Žádost byla úspěšně schválena Státním fondem Životního prostředí a město již obdrželo Rozhodnutí o poskytnutí finančních prostředků. K projektu je připravena veřejná zakázka na nákup vozidel, která nyní čeká na vyhlášení. V roce 2019  bude mít Ostrava již 68 vozidel z kategorie nízko-emisních aut. Podrobnosti najdete v přiloženém slidu.

(nm)