Ostrava je nejlepším městem pro byznys

Město Ostrava vyhrálo v celorepublikové anketě Město pro byznys. Organizátoři ocenili podnikatelské prostředí a podmínky, potenciál města, elektronickou komunikaci města a také kvalitu odpovědí na dotazy podnikatelů. Celkem byly porovnávány údaje 205 českých obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy. Ocenění převzal v Praze náměstek primátora Radim Babinec.

Letošní jaro bylo pro Ostravu skutečně štědré v oceněních, která město získalo v oblasti investičních příležitostí. Naposledy se jednalo o první místo ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, ve kterém Ostrava dosáhla nejlepšího výsledku v přístupu veřejné správy k podnikatelům v Moravskoslezském kraji.  A teď přichází vítězství ve stejné soutěži, ale v celorepublikovém srovnání. Agentura Datank v něm porovnávala údaje 205 českých obcí s rozšířenou působností a městské části Hlavního města Prahy a sestavila unikátní žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v České republice. Cenu za vítěznou Ostravu převzal ve středu 18. dubna v prostorách Centra současného umění DOX v Praze náměstek primátora Radim Babinec.

Organizátor hodnotil webové stránky se skvělým obsahem pro podnikatele, nastavení úředních hodin a především výborný výsledek v testu elektronické komunikace, který hodnotí rychlost, vstřícnost a kvalitu odpovědí na fiktivní podnikatelské dotazy. V podnikatelském prostředí Ostrava dosáhla vynikajících výsledků ve vysokém podílu malých a středních firem, pro něž je také výrazným plusem napojení aglomerace na dálniční síť. Ostrava disponuje rovněž vysokým počtem studentů v odborném vzdělání, což násobí podnikatelský potenciál města i do budoucnosti.

„Tento rok jsme zahájili opravdu úspěšně. Nejprve jsme získali zahraniční ocenění jako město, které se úspěšně rozvíjí v oblasti center sdílených služeb, poté jsme převzali cenu za strategii pro zahraniční investice a nyní dvě domácí ceny Město pro byznys. Je to pro nás znamení, že se ubíráme správným směrem a rozhodně se oblasti podpory investic a inovací, rozšiřování podnikatelské struktury a nabídce atraktivních pracovních míst budeme aktivně věnovat i nadále. Mimo jiné tím plníme jeden z cílů Strategického plánu pro roky 2017 až 2023, který jsme si vytyčili,“ komentoval úspěch náměstek primátora Radim Babinec.

(nm) zdroj: Město Ostrava, www.ostrava.cz