OSTRAVA HLEDÁ SPOLUINVESTORA PRO NOVÉ LAUBY

Spoluinvestora pro výstavbu atraktivní novostavby v samotném centru města s byty, podzemním parkováním i obchodními prostory hledá město Ostrava.

Investici do stavby rezidenčního objektu Nové Lauby lze rozložit mezi město a soukromého investora, který objekt postaví. Následně by mu patřily tři z pěti bloků budoucí stavby, město si ponechá další dva. Investor by mohl být znám do konce letošního roku. Zahájení stavby se předpokládá v příštím roce, dokončení v roce 2023.

„Projekt Nové Lauby nikdy nebyl navrhován jako čistě komerční, město jeho prostřednictvím mělo a má za cíl rozšířit nabídku nájemního bydlení a zároveň jsme v něm připravili naddimenzovanou kapacitu parkovacích míst, která kromě pokrytí potřeb obyvatel domu bude otevřena i pro veřejnost.  Navržený model tak otevírá cestu ke spolupráci mezi soukromým a veřejným sektorem tím, že umožní rozložit náklady na realizaci a naplnit očekávání města i soukromého investora,“ zdůraznil primátor Tomáš Macura.

Výběrové řízení na investora má tři fáze. Ta první spočívá v projevení zájmu do 20. srpna. V září pak proběhne fáze kvalifikace a v říjnu a listopadu samotné předložení cenových nabídek. Stavět se začne na jaře příštího roku. Bližší informace jsou uvedeny na webu města www.pozemky.ostrava.cz.

„Projekt Nové Lauby je takřka připraven k zahájení stavby.  Město ve vlastní režii  obstaralo často tu nejsložitější a nejdelší fázi stavby – archeologický průzkum, projektování a získání stavebního povolení a investorovi jej nabízí ,v mašličkách´ k realizaci. Samozřejmě mu umožňujeme úpravy vnitřních prostor jeho části tak, aby vyhověly potřebám jeho klientů. Pro ty části, které bude stavět pro město, pak poskytneme podrobnou specifikaci.  Klíčové v této chvíli je to, že potenciální zájemci musí projevit zájem již v prvním kole výběrového řízení, tedy do 20. srpna. Další kola budou uzavřená pouze pro tyto subjekty,“ řekla investiční náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

(ab) Zdroj: Město Ostrava