OSTRAVA HLEDÁ NOVÉHO ŘEDITELE NEBO ŘEDITELKU MĚSTSKÉHO ATELIÉRU MAPPA

Město Ostrava vyhlašuje výběrové řízení na ředitele/ku Městského ateliéru prostorového plánování a architektury (MAPPA), který schválili v březnu ostravští zastupitelé. Termín pro podání přihlášek je do poloviny června. Ředitel/ka bude koordinovat a řídit organizaci, bude zodpovídat za její personální obsazení a prezentaci výsledků činnosti ateliéru. Úkolem vítězného kandidáta/ky bude komunikace s veřejností a poskytovat městu svůj odborný pohled na jeho rozvoj. MAPPA  začne fungovat již letos v létě.

Organizace bude pracovat na kultivaci veřejného prostoru a zeleně v Ostravě, organizovat architektonické a urbanistické soutěže, posilovat partnerství a spolupráci s vysokými školami, odborníky a veřejností.

Výběrové řízení na ředitele/ku bude dvoukolové. V prvním kole uchazeči předloží přihlášku s požadovanými přílohami, ve druhém budou vyzváni k prezentaci vlastní vize fungování městského ateliéru MAPPA před výběrovou komisí, která rozhodne o vítězi pravděpodobně v červenci tohoto roku. Bude složena ze zástupců města, avšak nadpoloviční zastoupení budou tvořit nezávislí odborníci, a to i s mezinárodními zkušenostmi.

V tuto chvíli vyhlašujeme otevřené výběrové řízení na ředitele či ředitelku městského ateliéru.  Nalezení vhodného kandidáta však chceme jít sami v ústrety aktivním vytipováváním a oslovováním potencionálních uchazečů. Obrátíme se na univerzity, Českou komoru architektů, IPR Praha, KAM Brno a další instituce a architekty. Jsem přesvědčen o tom, že se nám podaří najít správnou osobu, která architekturu a veřejný prostor v Ostravě posune viditelně kupředu,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Ředitel/ka musí mít ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském programu a minimálně tříletou praxi v řídící funkci. Musí mít manažerské, organizační, komunikační a prezentační schopnosti. Výhodou bude vzdělání v oboru architektura a urbanismus nebo podobném, zkušenosti se strategickým a komunitním plánováním, orientace v soudobých trendech plánování města a kvalitě veřejného prostoru, přehled o aktuálním vývoji urbanismu a architektury. K přednostem kandidáta/ky bude patřit schopnost veřejně argumentovat, vytvářet konstruktivní atmosféru a diplomaticky vystupovat.

Přihlášky do výběrového řízení je nutné doručit do 14. června 2019 do 13 hodin osobně nebo poštou na podatelnu Magistrátu města Ostravy.

MAPPA bude navazovat na stávající činnosti některých odborů magistrátu města, především Útvaru hlavního architekta a strategického rozvoje.  Postupně se městský ateliér rozroste o tým expertů na architekturu, krajinářskou architekturu, urbanismus, dopravní inženýrství, analýzu dat, apod. Do roku 2020 se předpokládá, že bude ateliér zaměstnávat 15členný tým.