Osm let stagnace musí skončit

Miroslav Svozil a Zdeněk Nytra jsou zastupiteli městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz od roku 2006.

V Moravské Ostravě a Přívoze /MOaP/ byla sestavena kandidátka ODS s podporou Strany soukromníků a TOP 09 pro podzemní volby do zastupitelstva. Vede ji ing. Miroslav Svozil, systémový inženýr a konzultant průmyslových firem,  starosta MOaP  letech 2006-2010. Z posledního (35.) místa „startuje“ senátor  ing. Zdeněk Nytra.

„Obvodním zastupitelem jsem od roku 2006 a v každých volbách jsem získával mimořádný počet preferenčních hlasů.  Věřím, že  má účast pomůže naší kandidátce  k úspěšnému výsledku,“ říká Zdeněk Nytra.

A jaké jsou hlavní volební cíle? Na to Miroslav Svozil uvádí:

Vyměnit stávající koalici KSČM, Ostravak + SPD, která na obvod prakticky na 8 let uvalila dopravní a stavební uzávěru. Obnovit důvěru občanů v úřad MOaP a jeho odbornou způsobilost, která klesla tragickým způsobem. Preferovat bydlení pro seniory a mladé.

NAŠE PRIORITY:

–   500 nových bytů v centru, zejména pro mladé a seniory

–   5 investičních projektů  na místě ostudných proluk – Českobratrská, Poděbradova, Textilia, Masarykovo nám., Purkyňova

–  parkovací domy

–  5 investorů s 1000 kvalitními  pracovními místy ve službách a inovačních technologiích

– zvýšit výkon a chování úřadu MOaP o 100%

 

 

Když provedete zahraničního návštěvníka po centru  města a  on vidí  nezastavěné  proluky, ptá se, kdy u nás skončila válka… Zatímco jiná města investory hledají  a váží si jich, v Moravské  v Ostravě se investoři likvidují.  Od roku 2010  je objem zmařených investic   odhadován na 5 mld Kč  a pracovních příležitostí na 1500. “  

Na druhém místě kandidátky je ing.Valentina Vaňková, vedoucí útvaru kapitálových účastí města Ostravy v obchodních společnostech, na třetím pak  ICT specialista Bc. Ladislav Jodlovski.

V první desítce se objevují další jména obvodních zastupitelů z posledního desetiletí: Mgr. Silvie Tobiczyková, (školství), ing. Jiří Výtisk (průmysl),  MUDr. Jiří Heinrich (internista)  a  dva zástupci TOP 09 – pánové Šimek a Štihel. Z dalších známých osobností  jsou na kandidátce operetní pěvec Mgr. Jan Drahovzal, basketbalový trenér Dušan Medvecký, automotive manažer ing. Martin Svozil a realitní podnikatel Mgr. Petr Hradil. K novým  mladým  tvářím   patří JUDr. Martin Slaběňák, ing. Roman Tietz, Mgr. Simona Lojková a Mgr. Jana Grollová.

(ov)