Oslavy narozenin Baníku Ostrava startují, co vás ve středu čeká?

Dnes propuknou více než rok trvající oslavy stých narozenin Baníku Ostrava, jichž se klub ze Slezské dožije v příštím roce. Slavnostní zahájení oslav na Prokešově náměstí před ostravskou Novou radnicí má svůj start v 17 hodin.

Mezi hlavní taháky oslav bude patřit autogramiáda hráčů Baníku, jíž se zúčastní také realizační tým. S určitým zpožděním dorazí i trenér Ondřej Smetana, který bude do té doby pracovně zaneprázdněn sledováním probíhajícího zápasu B-týmu Baníku.  Autogramiády se zúčastní i několik klubových legend, které budou stejně jako hráči rozdávat podpisy na své připravené podpisové karty.

V rámci oslav bude pokřtěna kniha „My jsme Baník“, která u příležitosti stých narozenin Baníku vychází, dojde i na představení výročního loga. Celý program ovšem zahájí přenos tiskové konference, která bude za účasti majitele klubu Václava Brabce probíhat od 17 hodin v budově magistrátu, na níž klub představí celý program více než rok trvajících oslav, a kterou budou moci návštěvníci akce sledovat na dvou LED obrazovkách na ploše náměstí.

Za zvuku živé hudby si fanoušci budou moci zazpívat baníkovské chorály, připraveno bude občerstvení, v 18 hodin bude otevřen přítomný mobilní fanshop, v němž si lidé budou moci okamžitě nakoupit zboží s výročním logem.

Vrcholem celé akce bude velkolepá tematická videomappingová projekce na budově magistrátu, která bude spuštěna ve 21 hodin. Neoficiální afterparty bude následně probíhat v ostravském klubu Barrák.

Návštěvníkům akce, kteří se k místu konání dopraví autem, doporučujeme zaparkovat na ploše pod mostem pod areálem Bazaly. Žádáme návštěvníky akce, aby dodržovali základní hygienická pravidla, při bližším kontaktu s jinými osobami používali roušky a uposlechli případných výzev pořadatelů.

Kompletní program středečního zahájení oslav

17:00 Tisková konference přenášená na LED obrazovky
18:00 Slavnostní představení výročního loga
18:05 Křest knihy „My jsme Baník“
18:10 Autogramiáda „A“ týmu a legend FCB
18:15 Cimbálová muzika (chorály FCB)
19:00 Rozhovory s hráči, legendami a hosty
19:30 Cimbálová muzika (chorály FCB)
20:00 Legendy Baníku – premiéra video klipu k nové písni
20:30 Cimbálová muzika (chorály FCB)
21:00 Videomapping
21:30 Konec akce

Ve středu v 17 hodin všichni baníkovci na Prokešově náměstí v Ostravě!