Oslavte 750. výročí založení Ostravy účastí ve vědomostní hře VIAOSTRAVA , vítěz vyhraje plavbu luxusní lodí po Středomoří.

Ostrava slaví v letošním roce 750. výročí od první písemné zmínky. V rámci oslav je pro všechny Ostravany přichystána soutěž VIAOSTRAVA 750. Název hry VIAOVA 750 symbolizuje historickou cestu města, cestu za poznáním zajímavých míst v Ostravě.

Soutěž startuje již dnes a na účastníky čeká 30 otázek nebo úkolů. Vrcholem bude velké veřejné finále během Festivalu v ulicích, v rámci kterého bude představeno deset nejlepších hráčů. Na které čekají zajímavé ceny včetně plavby luxusní lodí po Středomoří.

První kolo bude složeno z otázek o 30 konkrétních místech Ostravy. Po správném zodpovězení teoretických otázek hráč postupuje do druhého kola, kde na něj čeká praktický úkol. K jeho vyřešení musí místo navštívit a pátrat po dalších indiciích, které jej povedou k řešení. K zapojení do hry je nutná registrace prostřednictvím registračního formuláře, dostupného na webuwww.ostrava750.cz. Soutěžící se mohou do hry registrovat na stránkách www.ostrava750.cz od 1. května a do hry mohou vstoupit kdykoliv v jejím průběhu, nejpozději však 27. června.. Hra bude ukončena veřejným finále v pátek 30. června.

Nápověda je obsažena například v publikacích o městě, které už vyšly nebo v těch, které vyjdou u příležitosti 750. výročí města od první písemné zmínky o Ostravě. Případně lze vodítka hledat na výstavě, která je věnovaná historii Ostravy a koná se v Ostravském muzeu až do léta. Ostravský archiv, muzeum ani magistrát nebudou odpovídat na dotazy obsažené v kvízu a tím pomáhat hráčům k plnění podmínek soutěže.

(nm) text: fajnaostrava.cz, foto: Ostrava.cz