Opilý usnul zaklíněný za lavičkou

V sobotu v poledne na náměstí Republiky v Moravské Ostravě řešili strážníci zapeklitý případ muže, který se sesunul z lavičky a zůstal zaklíněný v úzkém prostoru mezi touto lavičkou a opěrnou zídkou za ní. I přes snahu strážníků muži z nepříjemné situace museli pomoci až přivolaní hasiči.

Výjezdu strážníků na místo předcházelo zjištění strážníka obsluhujícího kamerový systém. Ten si kolem sobotního poledne na lavičce točny trolejbusů v Moravské Ostravě všiml spícího muže.

Ze záznamu kamer bylo zřejmé, že lavička spícímu muži nebyla dvakrát pohodlná. Na této se neustále převaloval a hledal zřejmě pozici pro klidný spánek. Tuto pozici však hledal tak dlouho, až nakonec sjel nejprve částí těla a poté i celým tělem za lavičku.

Hlídka po příjezdu na místo tak objevila muže spícího nikoliv na lavičce, ale za lavičkou. Za touto však byl poněkud zúžený prostor, a to díky opěrné zídce situované za lavičkou.

Zřejmě tento zúžený prostor a pravděpodobně i množství vypitého alkoholu následně znemožnilo muži dostat se vlastními silami zpět na lavičku. Svou snahu tak vzdal a usnul.

K návratu muži zpět na lavičku nepomohly rady ani osobní pomoc strážníků. Později zjištěného 42letého muže tak museli vyprostit zpoza lavičky až přivolaní hasiči, a to demontáží lavičky.

Po vyproštění strážníci provedli u muže dechovou zkoušku. Ta ukázala 2,79 promile alkoholu. Muž nebyl schopen samostatné chůze ani souvislé komunikace. Vzhledem k situaci tak skončil na záchytce.

(ab)