Oldies Festival se blíží, první vlna vstupenek je vyprodaná!

The Outhere Brothers a Londonbeat z USA, Masterboy & Beatrix Delgado a La Bouche z Německa, Haddaway z Trinidadu, Fab Morvan (ex-Milli Vanilli) z Francie a jako hlavní hvězda Safri Duo z Dánska. To je seznam účinkujících na Oldies Festivalu V, který proběhne v sobotu 15. června v Dolní oblasti Vítkovice.

„První vlny zvýhodněných vstupenek jsou dávno vyprodané, opět totiž zaznamenáváme větší zájem publika. Teď jsou vstupenky k mání za 590 korun,“ informoval Jan Válek za pořádající agenturu Válek & Válek. Největší novinkou polojubilejního pátého ročníku Oldies Festivalu je, že opouští myšlenku specializovat se jen na „devadesátky“. „Rozhodli jsme se přivádět na pódium skupiny i z osmdesátých let či milénia. Zejména u těch novějších tím cílíme na mladší věkové ročníky,“ pokračoval Válek.

Avizoval i další novinku, kterou je Oldies Kamp hned u vstupu do festivalového areálu. Novým generálním partnerem akce se stala firma RT Torax. Oficiálním pivem zůstal Radegast a tak jako vloni bude celý program přenášet radio Kiss On-Aur. „Očekáváme, že dorazí zase nejméně deset tisíc lidí. Areál otevřeme už v poledne,“ řekl Válek.

Po obrovském úspěchu z loňska se vracejí Masterboy s hity jako Anybody, Feel the Heat of the Night, Is This the Love, Generation of Love či I Got to Give it Up. Oldies milovníci jistě vzpomínají i na skladby Be My Lover od La Bouche, I´ve Been Thinking About You od Londonbeat, Boom, Boom, Boom a Do Not Stop od The Outhere Brothers, What is Love od Haddawaye, Girl I´m Gonna Miss You od Milli Vanilli. Hlavní hvězdy Safri Duo představí jednu z nejpopulárnějších písniček z počátku nového milenia, Play-a-Live (The Bongo Song) z roku 2001. Návštěvníci se mohou těšit také na autogramiádu vystupujících!

Afterparty po festivalu, jak Válek prozradil, se uskuteční v klubu Maják (Lighthouse) v oblasti Stodolní ulice, kde se specializují na oldies muziku celý rok. „Kdo přijde s festivalovou páskou na ruce, bude mít desetiprocentní slevu na konzumaci,“ oznámili z Majáku, který už bude mít v červnu otevřenou i zahrádku ve dvoře. Uvnitř pak fungují dva bary, taneční parket i chill zóna s fotbálkem. Oldies party v Majáku se konají jednou měsíčně a nejbližší je 16.3. a 13. 4.

(nm)