OkradlI muže pod objektivy kamer

V sobotu nad ránem si v Ostravě-Zábřehu na zastávce MHD podezřelý pár vyhlédl svou oběť, kterým byl 43letý alkoholem znavený muž. O své cenné věci nepřišel jen díky bystrému oku strážníka sledujícího kamery a pohotovému zákroku hlídky.

V sobotní krátce po čtvrté hodině ranní zaznamenal strážník obsluhující kamerový systém na zastávce MHD Kotva v Ostravě-Zábřehu podivně se chovající pár. Podezřelý muž a žena si nejprve na této zastávce zběžně prohlíželi dva muže spící na lavičce, po krátké chvíli pak z místa odešli oba pryč.

Za okamžik se však podezřelý pár vrátil na zastávku a usedl na lavičku vedle obou spících mužů. Zatímco žena sledovala situaci v okolí, muž vstal a vydal se směrem ke spícímu muži.

Než však přistoupil k samotné krádeži, nejprve se opakovaně přesvědčil, zda skutečně tvrdě spí. Když se poškozený po opakovaných šťouchnutích ani nehnul, šel později zjištěný 27letý muž „na věc“ a z kapsy kalhot mu odcizil peněženku.

Stejně rychle jak odcizil peněženku, byl i stejně rychle zadržen hlídkou, kterou na místo vyslal strážník sledující vše na kamerách.

I přesto, že se zadržený muž k činu neměl, lustrací bylo zjištěno, že se rozhodně nejedná o policii neznámého muže. Přitěžující okolností byla i peněženka poškozeného, kterou u něho strážníci nalezli. Zadržený muž tak skončil v poutech na policejní stanici.

Obdobný osud potkal i později zjištěnou 41letou ženu. Nepomohlo ji ani její tvrzení, že onoho muže nezná, vidí jej poprvé a na zastávce čekala sama na příjezd autobusu.

Celým případem se teď zabývá Policie České republiky.

(ab)