Okolí OC Forum Nová Karolina zaplaví korálová barva – blíží se již 5. ročník Českého běhu žen

????????????????????????????????????

Ženy, dámy, slečny by již měly masírovat svaly – blíží se pátý ročník vyhledávaného závodu ČESKÝ BĚH ŽEN, který pořádá SSK Vítkovice a jehož dlouholetým partnerem je Forum Nová Karolina.  V sobotu 27. května vyrazí běžkyně bez rozdílu věku i výkonnosti do ostravských ulic a pokusí se překonat rekordní třítisícovou hranici účasti. Start je z Náměstí Biskupa Bruna u obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina, kde paralelně proběhne oslava Mezinárodního dne dětí a after party na terase s Jakubem Kohákem.

Běžkyně mohou vybírat z několika certifikovaných tratí v délce 2,5 km, 5 km nebo 10 km. Případně se zúčastnit závodu v chůzi s nordickými holemi na 2 500 metrů, pro děti je připravena trasa 1 000 metrů nebo rodinný závod s dm drogerií. Závodnice mohou vyběhnout jednotlivě, v týmu, s kočárkem či na vozíčku.

Závody se každým rokem těší větší a větší oblibě. Proto vycházíme vstříc registrovaným běžkyním a v případě, že nepoběží společně se svými potomky, nabízíme hlídání dětí v dětském koutku Chachárek v našem centru zdarma,“ říká marketingový manažer OC Forum Nová Karolina Tomáš Lučan.

Možnost online přihlášení již byla uzavřena. Nyní lze provést registraci přímo na místě, a to buď v pátek 26. května nebo v den konání 27. května. Více informací na www.forumnovakarolina.cz a na Facebooku nebo na www.ceskybehzen.cz.

????????????????????????????????????

Přímo centrum Ostravy protnou 27. května vytyčené běžecké trasy jediného, ryze ženského, amatérského běhu v ČR. Mezinárodního závodu Český běh žen se může účastnit široká veřejnost, kterou pořadatelé chtějí motivovat k dalšímu pohybu a aktivně strávenému času. Základní myšlenkou je se dostat do cíle, jedno zda chůzí, poklusem či během. Vítězkami se stanou všechny účastnice.

V loňském roce celkový počet běžců překonal dva a půl tisíce, a to včetně účastnic z několika zemí světa, sousedními státy počínaje a Spojenými státy americkými či Finskem konče. Vidět úsměv, slzy, euforii, radost z pohybu je neopakovatelný zážitek, který si aktivní účastí v závodu každoročně dopřáváme na vlastní kůži. Rok od roku se k nám přidává stále více žen z řad našich zaměstnanců. Letošní účast z řad zaměstnanců je rekordní, již nyní je přihlášeno zhruba 180 závodnic. Každoročně nejoblíbenější je týmový běh 4 závodnic na 5 km, to máme příležitost vždy vidět na trase strhující boj a rivalitu některých značek mezi sebou. V cíli jsme ovšem ale stejně všechny vítězkami,“ shrnuje za Forum Nová Karolina Leona Drozdová.

Všechny účastnice dostanou originální funkční tričko Nike, pitný režim, občerstvení po doběhu, pamětní medaili, automatickou účast ve slosování tomboly a mnohé další benefity. Součástí programu budou zahřívací lekce před startem s profesionálními trenéry z Jatomi Fitness, jumping nebo poradenství a líčení od Dermacolu.

????????????????????????????????????

Na své si ale přijdou i ti nejmenší. V rámci dětského závodu vyhrává medaili a sladkou odměnu samozřejmě každé dítko. A pokud na trať nevyrazí, budou pro ně připraveny různé pohybové workshopy, kreativní dílničky, horolezecká stěna, malování na obličej, soutěže, kolotoče nebo skákací hrad. A v případě příznivého počasí bude k dispozici horkovzdušný balón. Atmosféru během dne budou zpříjemňovat vystoupení ZUŠ z celého Moravskoslezského kraje v rámci hudebního maratonu pod hlavními schody v obchodním a zábavním centru Forum Nová Karolina. Od 9:30 do 16:30 zahrají, zatančí a zazpívají na dvě desítky sborů a souborů.

(nm)