O POZICI ŘEDITELE/ŘEDITELKY MĚSTSKÉHO ATELIÉRU MAPPA MÁ ZÁJEM 10 UCHAZEČŮ

Desítka zájemců se přihlásila do výběrového řízení na  ředitele/ku Městského ateliéru prostorového plánování a architektury (MAPPA), které vyhlásilo město Ostrava.

O šéfovi ateliéru rozhodne odborná porota nejpozději v srpnu. Do nástupu nového ředitele byl do vedení organizace jmenován radou města vedoucí odboru strategického rozvoje magistrátu města Václav Palička. Dočasné vedení bylo zvoleno kvůli nutnosti jednat za organizaci ode dne jejího vzniku. MAPPA zahájí svou činnost již v pondělí 1. července.

V osmičlenné porotě, která bude ve výběrovém řízení vybírat toho nejlepšího kandidáta na obsazení pozice ředitele nové městské organizace, je pět odborníků a tři zástupci samosprávy města.

„Do poroty se nám podařilo získat skutečné osobnosti z oblasti architektury. Profesorku Evu Jiřičnou, která dlouhodobě působí v Londýně, popularizátora architektury Adama Gebriana, významného českého architekta Víta Másla z mezinárodní architektonické kanceláře. Uvítáme v ní také ředitele organizace KAM Michala Sedláčka a spoluzakladatele IPRM  Tomáše Hudečka. Věřím, že takto sestavená porota vybere kandidáta nebo kandidátku s těmi nejlepšími možnými předpoklady pro řízení organizace MAPPA,“ řekl primátor Tomáš Macura, který je předsedou výběrové komise.

Za město budou členy poroty také resortní náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová a předseda komise investiční, architektury a rozvoje města Jiří Srba. Výběrové řízení bude minimálně dvoukolové, jeho součástí bude stanovení profilů kandidátů, které sestaví přizvaný nezávislý psycholog. Vyzvaní zájemci o místo ředitele/ky předloží porotě vlastní vizi fungování městského ateliéru MAPPA.

Ředitel/ka bude koordinovat a řídit organizaci, bude zodpovídat za její personální obsazení a prezentaci výsledků činnosti ateliéru. Úkolem vítězného kandidáta/ky bude komunikace s veřejností a poskytování odborného pohledu na rozvoj města.

Organizace bude pracovat především na rozvojových a urbanistických projektech, organizovat architektonické a urbanistické soutěže, zaměří se na kultivaci veřejného prostoru v Ostravě. Ve své náplni má také komunikaci a participaci u zpracovávaných projektů.

MAPPA bude navazovat na stávající činnosti některých odborů magistrátu města, především útvaru hlavního architekta a odboru strategického rozvoje.

„Součástí ateliéru MAPPA bude od začátku července také Refill kancelář, která je iniciátorem a zprostředkovatelem dočasného užívání opuštěných prostor v Ostravě. Protože se jedná o rozvojovou a městotvornou aktivitu, do struktury ateliéru skvěle zapadá,“ doplnila resortní náměstkyně Zuzana Bajgarová.

Postupně se městský ateliér rozroste o tým expertů na architekturu, krajinářskou architekturu, urbanismus, dopravní inženýrství, analýzu dat, apod. Do roku 2020 se předpokládá, že bude zaměstnávat 15členný tým.

(ab) Zdroj: Město Ostrava