NOVOROČNÍ VÝŠLAP NA EMU

Slezskoostravská halda Ema se 1. ledna opět stala cílem mnohých turistů. Foto, autor: Město Ostrrava/ UMO Slezská Ostrava

Slezskoostravská halda Ema se 1. ledna opět stala cílem mnohých turistů. V nezvykle teplém počasí se na 324 metrů vysoký vrchol vydali lidé všech generací.

Lidé se letos na haldě těšili z dalekých výhledů, které dovolovalo panující počasí. Na východě se tyčila beskydská Lysá hora, na západě potom zasněžené Jeseníky.  Členové klubu českých turistů jako každý rok rozložili své stanoviště pod vrcholem haldy a od 8.30 až do 13 hodin zde rozdávali příchozím pamětní razítka a listy, k prodeji byly odznaky v červené barvě s nápisem Halda Ema – ostravský Mount Everest 2023. Celkem se akce klubu turistů účastnilo 622 návštěvníků a 36 psů.

Klub českých turistů při SSK Vítkovice pořádá pravidelné výstupy na slezskoostravskou haldu každoročně rovněž také počátkem měsíce dubna, kdy má svátek Ema. Letos je výšlap plánován na neděli 9. dubna a pořadatelé budou na návštěvníky čekat na svém místě pod vrcholem od 8.30 do 13 hodin.

Zdroj: Město Ostrava