Noví strážníci složili slib

Sedm strážníků Městské policie Ostrava složilo ve čtvrtek 22. března slavnostní slib před primátorem Tomášem Macurou. Nováčci úspěšně ukončili závěrečnou zkouškou tříměsíční rekvalifikační kurz, potřebný k získání osvědčení strážníka. Slavnostnímu aktu v Nové radnici byl přítomen ředitel MPO Zdeněk Harazim.

Uchazeči o povolání strážníka si v průběhu kurzu osvojili znalosti právních norem potřebných pro výkon budoucího povolání, seznámili se s nařízeními a vyhláškami města. Součástí přípravy byly hodiny sebeobrany, taktická a střelecká příprava, základy kriminalistiky, psychologie, poskytování první pomoci. Čekatelé se v rámci vzdělávání zapojili do výkonu služby, když v rámci několika směn v hlídce se zkušeným strážníkem získávali praktické poznatky.

Zkouškou a slibem pro strážníky proces vzdělávání nekončí. Každý měsíc budou absolvovat tzv. následný výcvik. V jeho rámci se dozvědí novinky související se změnami zákonů, rozeberou události z praxe, vymění si zkušenosti z výkonu služby apod.

Primátor Tomáš Macura poblahopřál strážníkům k získání kvalifikace pro výkon služby v městské policii. „Ostravská městská policie je považována za jednu z nejlepších v rámci České republiky. Chtěl bych vás požádat, abyste tuto štafetu nesli dál a abyste vnímali, že pocit bezpečí je pro občany města velmi důležitý. V žebříčku hodnot lidé často na prvním místě uvádějí bezpečí a vy budete takovými ambasadory pocitu bezpečí,“ řekl primátor města Tomáš Macura novým strážníkům.

Mezi sedmi novými strážníky je i Jiřina Kulhánková. „Práce u policie je pro mě posláním, dědictvím. Vzorem je mi můj tatínek, který u policie pracoval,“ dodala nová strážnice. Na veřejný pořádek v Ostravě nyní dohlíží 666 strážníků.

(nm) zdroj Město Ostrava, www.ostrava.cz