NOVĚ OTEVŘENÁ DIVADELNÍ KAVÁRNA SKÝTÁ VÝHLED NA BAZILIKU

Ve zrekonstruovaných prostorech Divadla Jiřího Myrona zahájila v neděli 16. prosince svůj provoz nová divadelní kavárna a předprodej vstupenek.

Veřejnosti začaly 16. srpna sloužit další prostory v rekonstruovaném komplexu Divadla Jiřího Myrona – pasáž s prodejem vstupenek a kavárna, které je pojmenována původním jménem objektu – Národní dům.

„Kavárna nabízí krásný výhled na baziliku. Do budoucna chceme prostor před bazilikou důstojně upravit, aby vzniklo malé náměstí bez aut. Chci poděkovat všem, kteří se o kavárnu zasloužili, i stavební firmě, která musela překonat těžkosti, a i přesto dodržela stanovený termín,“ řekl během slavnostního zahájení provozu kavárny primátor Tomáš Macura.

„S nápadem zřídit divadelní kavárnu přišel před osmi lety scénograf a současný šéf výpravy David Bazika. Nápad se mi líbil. V těchto prostorech historicky sídlila kavárna a restaurace, nyní se sem kavárna navrátila. Za to patří velké poděkování vedení města, které rekonstrukci financuje,“ připomenul ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiří Nekvasil. Dodal, že budova Divadla Jiřího Myrona je nejstarším ostravským objektem sloužícím kultuře. Národní dům, v němž divadlo sídlí, byl otevřen v roce 1894.

Provoz kavárny nebude omezen dny, kdy se v divadle konají představení, avšak v tyto dny bude kavárna přístupná návštěvníkům divadla i z foyer. Mimo představení je vstup do kavárny z nově vzniklé pasáže, v níž nově sídlí předprodej vstupenek.

Třetí adventní neděli uspořádal Ateliér při NDM na rohu Milíčovy ulice a třídy Čs. legií charitativnímu bazárek s programem. Výtěžek získá mobilní dětský hospic Ondrášek.

Divadlo Jiřího Myrona ještě čeká modernizace jeviště, hlediště a divadelní techniky.

(ab) Zdroj: Město Ostrava