Noční požár si vyžádal jeden lidský život

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celkem čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů zasahovaly v neděli ráno u požáru dřevěné boudy a plechového přístavku v obci Dolní Sklenov v okrese Frýdek-Místek. V místě požáru bylo nalezeno lidské tělo a požár si tedy vyžádal jeden lidský život.

Událost byla na tísňovou linku ohlášena deset minut po páté hodině ranní. Operační středisko vyslalo na místo události jednotku profesionálních hasičů ze stanice Frýdek-Místek spolu s jednotkami dobrovolných hasičů z obcí Hukvaldy, Kozlovice a Fryčovice. Na místo byly vyslány celkem tři cisterny a jeden dopravní automobil.

Po příjezdu první jednotky byl již celý objekt v plamenech. Hasiči nasadili k lokalizaci požáru dva vodní proudy. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu během 20 minut. Před příjezdem hasičů byly z objektu vytaženy dvě láhve s propan-butanem, třetí láhev museli vytáhnout samotní hasiči, kteří po zbytek zásahu láhve ochlazovali a teplotu kontrolovali termokamerou.

Likvidace požáru zabrala hasičům následně další hodinu. Během prohledávání požářiště objevili hasiči na místě tělo jedné osoby. Místo si po ukončení zásahu převzal vyšetřovatel hasičů spolu s Policií ČR.

Škoda požáru nebyla zatím vyčíslena, příčina je stále v šetření.