NN Night run Ostrava-město ovládnou noční běžci, nebudou chybět dětské a rodinné běhy.

Foto: NN NIGHT RUN OSTRAVA je největší tradiční běžeckou událostí v Ostravě na Masarykově náměstí.

Noční zážitkový běh, který pod názvem NN Night run Ostrava odstartuje z Masarykova náměstí, je už tradiční běžeckou událostí, jež spojením své formy a rozsahu nemá obdoby.

Také letos z náměstí vyběhnou do potemnělých ulic účastníci hned několika závodních kategorií, a to v sobotu 22. 4. 2023. Samotný hlavní závod NN NIGHT RUN, do kterého se každoročně zapojuje zhruba 2000 běžců začíná ve 20:30, přičemž jeho délka je 10 km. Předcházet mu však budou ještě další-kratší-závody. Celá běžecká událost je pod záštitami starosty Petra Veselky městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, náměstka primátora statutárního města Ostravy pana Mgr. Jana Dohnala a hejtmana Moravskoslezského kraje prof. Ing Ivo Vondráka.

NN NIGHT RUN OSTRAVA je největší tradiční běžeckou událostí v Ostravě na Masarykově náměstí. Každý rok startuje okolo 1500 běžců ve všech kategoriích. Jde o zážitkový běh NN NIGHT RUN na 10 km, KPMG ŠTAFETA 2x5km, AVON běh za zdravá prsa na 5 km a Rodinný běh který se uskuteční v centru Ostravy a v jeho okolí. Nebudou chybět dětské závody KIDS CUP ani nezávodní NUTREND FAMILY RUN.

facebook ostrava

Už od 16:15 jsou v intervalech za sebou připraveny Alexova velká cena pro hendikepované, dětský Kids cup a rodinný Family Run. V 19:30 pak z Masarykova náměstí odstartuje pětikilometrový Avon Běh za zdravá prsa. Pokud se některý z borců dostatečně cítí, může si dát oba závody. Více než o výkony však půjde o to, užít si nevšední běh v unikátní atmosféře a podpořit dobrou charitativní věc.

Registrace na závod: https://eventreg.cz/cz/registrace/login.html

Startovné ve všech kategoriích je nastaveno velmi příznivě, konec konců, neměnilo se již 10 let. Pro závodníky jsou rovněž připraveny medaile s motivy kočkovitých šelem nebo lišek.

Veškeré potřebné informace včetně výše jednotlivých druhů startovného, jsou k dispozici na https://night-run.cz/zavody/-206-nn-night-run-ostrava.html

Ostravský magazín je mediálním partnerem běhu.

(nm)