Nejen auto, ale ani deka na koupališti není trezorem

Ostrava klade velký důraz na bezpečnost ve svých ulicích, nákupních centrech, veřejných prostranstvích a na mnoha dalších místech. Magistrát ve spolupráci s městskou policií již mnoho let organizuje bezpečnostně vzdělávací program Bezpečnější Ostrava.

„Už tradičně např. před Vánocemi, Velikonocemi či o Dušičkách, kdy se ve veřejném prostoru očekává větší koncentrace lidí, upozorňujeme občany na zodpovědné a obezřetné chování, které je základní prevencí před situacemi, kdy se mohou stát oběťmi trestné činnosti, zejména krádeží. Nově se do tohoto programu nyní připojuje letní informační kampaň s názvem „Deka není trezor“, která upozorňuje na rizikové a neopatrné chování také na koupalištích a na plovárnách na území města,“ řekl náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Partnerem se zde stal provozovatel těchto zařízení, společnost SAREZA. Tato novinka probíhá v průběhu měsíců června a července na třech letních koupalištích – Krytý bazén Poruba, Vodní areál Jih a Vodní svět!!! (Čapkárna).

Klíčové pro tuto akci jsou tři aktivity. Na vstupní bráně koupališť po celou sezónu visí infopanel. Ve stanovených termínech se konají informačně-osvětové akce Městské policie Ostrava a Policie ČR před vstupy do koupališť. Třetí aktivitou je on-line informační kampaň na webu Bezpečnější Ostrava a na facebookové stránce Prevence kriminality města Ostravy https://bezpecnejsi.ostrava.cz/na-koupalisti-bezpecne-aneb-deka-neni-skrinka/.

Osvětové akce jsou zaměřeny na zvýšení bezpečí osobního majetku v areálu koupaliště a zvýšení majetku v zaparkovaných vozidlech, doplněny jsou také o doporučení k bezpečnějšímu cestování městskou hromadnou dopravou. Městská policie k tomu vytvořila speciální omalovánky pro děti s veršovanými radami k bezpečnému chování a také jsou rozdávány létající talíře, hrací kostky nebo nafukovací míče s logem Bezpečnější Ostrava.

A jaké jsou nejdůležitější rady pro to, abychom si letní koupání užili bez zbytečných starostí?

Vezměte si s sebou jen nezbytné věci, jako je mobilní telefon, malé množství hotovosti a doklady, ostatní cennosti nechte doma. Občanský průkaz už můžete mít i elektronický (eDoklady), řidičský průkaz nemusíte mít při řízení u sebe, platební kartu virtuální. Využijte uzamykatelné skříňky nebo uložení cenností na vyhrazeném místě v areálu. Dle návštěvního řádu SAREZA jsou návštěvníci povinni si své věci odkládat do šaten, cennosti si mohou uložit do úschovy v areálu. Pokud jdete na koupaliště s přáteli nebo rodinou, vždy někdo zůstane u věcí. Používejte vodotěsné pouzdro nebo ledvinku, které můžete mít neustále u sebe. Využijte i skryté kapsy plavek nebo tašek. Věci v autě ukládejte do kufru, nic nenechávejte viditelně v kabině. Buďte ostražití a sledujte své okolí. Pokud vidíte podezřelé chování, informujte personál koupaliště.

Termíny akcí před vstupy do koupališť

Vždy 9:00–11:00, náhradní termín dle počasí.

30. 6. 2024 Krytý bazén Poruba

15. 7. 2024 (náhradní termín: 17. 7.) Vodní areál Jih

16. 7. 2024 (náhradní termín: 18. 7.) Krytý bazén Poruba

17. 7. 2024 (náhradní termín: 19. 7.) Vodní svět!!! (Čapkárna)

(ab)