Nehoda osobního automobilu s vyproštěním řidiče

Jednotky profesionálních hasičů ze stanic Slezská Ostrava a Ostrava-Fifejdy spolu s dobrovolnými kolegy z Radvanic zasahovaly v pátek odpoledne 18. 1. 2019 u nehody osobního automobilu, který narazil do sloupu veřejného osvětlení. Při nehodě došlo ke zranění řidiče, který musel být vyproštěn hasiči za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě v Radvanicích, městské části statutárního města Ostravy, informováno minutu před třetí hodinou odpolední. Na místo události vyjely okamžitě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Slezská Ostrava, Ostrava-Fifejdy spolu s dobrovolnými hasiči z místní části Radvanic, celkem se třemi zásahovými automobily.

Po příjezdu na místo události hasiči zjistili, že došlo k nehodě osobního automobilu, ve kterém kvůli nárazu do sloupu veřejného osvětlení zůstal uvězněn řidič. Hasiči proto ihned zajistili vozidlo proti požáru, poskytli řidiči ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje (ZZS MSK) základní ošetření a zahájili vyprošťovací práce pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Řidiče po krátké době vysvobodili z havarovaného vozu, předali jej přítomné ZZS MSK a pomohli jí s naložením zraněného do připraveného sanitního vozu, jenž zraněného transportoval do nemocničního zařízení. Dále jednotky po zdokumentování a vyšetření příčiny nehody provedly zprovoznění a úklid komunikace.

(nm) Foto autor: Tomáš Lacha HZS MSK