Naše série je největším tahákem čtvrtfinále, míní Ondřej Roman

Vítkovice se s Kometou Brno utkají v historii play off vůbec poprvé, ale už nyní je jasné, že vzájemná bitva bude velká. Lídr nejproduktivnějšího útoku Ostravanů Ondřej Roman soudí, že se jedná o šlágr celého čtvrtfinále a věří, že vítkovičtí fanoušci se nenechají zahanbit, ale dopomůžou bouřlivou atmosférou týmu k úspěchu nad obhájcem titulu.

Poslední zápas základní části byl hodně vyhrocený. Bylo znát, že do toho proti Liberci jdete naplno. Opravdu jste se už chystali na play off..?

Já jsem říkal už předem, že nemá cenu nějak kalkulovat, že se to nevyplácí. V závěru základní části šlo, kromě umístění a soupeře pro play off, především také o dobré naladění se před play off. Dostat se na vítěznou a úspěšnou vlnu. Chtěli jsme se dostat do správného drajvu. To si myslím, že se nám podařilo. Můžeme jít do play off pozitivně.

Vyhrocený poslední zápas si určitě užili i fanoušci. Ty ale nyní v play off čeká pořádná lahůdka. Vítkovice versus Kometa Brno. To bude na tribunách velké, nemyslíš?

Určitě to bude velké. Z těch dvojic, které se v play off vytvořily, je náš souboj s Brnem, alespoň podle mě, největším tahákem. Jsou to města blízko k sobě, velká města, tradiční kluby, oba s dobrými a věrnými fanouškovskými základnami. Určitě to bude velká podívaná.

Trenér Jakub Petr se vyjádřil v tom smyslu, že stejně jako bude čtvrtfinále s Kometou velkou výzvou pro vás na ledě, tak by mělo být stejně velkou výzvou i pro ostravské fanoušky. Souhlasíš s tím?

Brněnští fanoušci jsou známí tím, v jakých počtech chodí doma na hokej a v jakých počtech jezdí ven a jakou kulisu dokážou svému týmu vytvořit. Skoro každý zápas mají doma vyprodáno. Takže je velkou pravdou, že pro naše fanoušky bude tohle obrovská výzva. Je na nich, jestli se dokážou soupeřům z Komety minimálně vyrovnat. Já myslím, že síly a potenciálu je v Ostravě dost. Snad se vítkovickým fanouškům podaří předčít ty brněnské a hlavně, ať my na ledě předčíme hráče Komety.

Myslíš, že by i atmosféra na domácích zápasech mohla být jedním z rozhodujících faktorů?

Minimálně věřím v to, že nám naši fanoušci svým fanděním pomůžou využít domácí výhodu v úvodu série. Už v základní části bylo znát, že když do toho opravdu šlápli, tak nám dokázali vytvořit opravdu bouřlivou a skvělou atmosféru. A celé mužstvo to povzbudí a hraje se mnohem lépe.

Kometa Brno je úřadující mistr, i když jste skončili v tabulce před ní, leckdo možná lehce favorizuje právě ji. Jak ty vidíš boje, které vás čekají?

Úřadující mistr. Velice kvalitní tým. Hodně zkušených hráčů. Myslím, že i když se o tom možná tolik nemluví, tak mají jednu z nejlepších obran, ne-li vůbec nejlepší. Vzadu mají hodně technických hráčů, neodhazují puky, což je jejich největší přednost. Obrovskou kvalitu mají v útoku, v čele s Martinem Eratem a Zaťovičem nebo Vincourem.

To hovoří pro Kometu, jak vnímáte sami sebe?

Já myslím, že bez ohledu na soupeře a jeho kvalitu se musíme soustředit sami na sebe, na svou hru. Držet se toho, co nás po tak dlouhé době dostalo přímo do čtvrtfinále play off. Takovou hru musíme produkovat i v play off. Pokud se nám to bude dařit, myslím, že můžeme být úspěšní.

Vzájemná bilance základní části hovoří 3:1 ve prospěch Komety. Znamená to něco směrem ke čtvrtfinále?

Nevím. Letos to byly vesměs všechny velice vyrovnané zápasy. I roky před tím. I když jsme v minulé sezoně Kometu čtyřikrát porazili, tak to byli spíš oni, kdo byl lepší, ale my jsme to vítězství nějak ubojovali. Právě z této sezony se mi vybavuje, že jsme minimálně ve dvou zápasech byli herně lepší než Kometa, ale oni to nějakým způsobem udrželi a pak rozhodli. Jsem přesvědčený, že proti sobě jdou dva velice vyrovnané týmy a rozhodovat budou detaily a maličkosti.

(nm) zdroj: HC VÍTKOVICE RIDERA, www.hc-vitkovice.cz