Národní zemědělské muzeum Ostrava – znovu otevřeno! Pro zdravotníky a záchranáře vstup do konce roku zdarma!

Od čtvrtka 3. prosince muzeum otevírá své expozice v Praze, Ostravě i na zámku Kačina. V Ostravě návštěvníky přivítají plechovkou piva Ratar. Každý stý pak získá rodinnou vstupenku. Zdravotníkům a záchranářům, kteří se podílejí na zvládání koronavirové krize, bude do konce roku umožněn vstup zdarma.

V muzeu potravin a zemědělských strojů v Ostravě připadá datum znovuotevření přímo na den oslav výročí 50 let pivovaru Nošovice, což je také téma hlavní výstavy sezony. 3. prosince 1970 totiž bylo uvařeno první pivo značky Radegast. Při této příležitosti se také koná jedinečná komentovaná prohlídka s kurátorem výstavy. Prohlídka začíná v 16:30 s kapacitou devět osob, cena je 60 Kč. Každý z účastníků dostane navíc jako dárek pivo Ratar. Rezervace: ostrava@nzm.cz nebo 770 162 384

Ostravské muzeum je také součástí dobročinné akce Staň se i ty Mikulášem!

Alespoň 60 tun potravin. Tolik je cílem vybrat v rámci dobročinné mikulášské sbírky „Potřebujeme se – Staň se i ty Mikulášem“, kterou se svým pořadem A DOST! inicioval Jan Tuna. Potraviny jsou určené pomoci především rodičům samoživitelům, osamělým seniorům či rodinám v krizi. Sbírka ve prospěch potravinových bank se koná ve třech městech na Slovenku a na 26 místech po celém Česku, z nichž právě jedna bude v ostravském muzeu potravin a zemědělských strojů. Do muzea lze darované jídlo přinášet v otevírací době od 10 do 18 hodin.

 (ab)