NADSTAVBU ODSTARTUJE DUEL SE SLAVIÍ

Baník si hned na úvod nadstavbové části zopakuje poslední domácí utkání se Slavií. Sobotním duelem s obhájcem titulu otevře své účinkování ve skupině o titul, v níž sehraje dohromady pět zápasů.

Protože baníkovci obsadili v základní části FORTUNA:LIGY šesté místo, tři z následujících pěti utkání sehrají jakožto hůře umístěný celek venku. Po Slavii se na Městském stadionu utkají v neděli 5. července ještě s Plzní.

Nejvíce skloňovaným tématem zůstává stále počet diváků na stadionu: od dnešního dne vstupuje v platnost další fáze uvolňování a je pravděpodobné, že na Baník se díky tomu dostane v dalších utkáních na Městském stadionu vyšší počet fanoušků než doposud po zahájení koronavirových opatření. Baník čeká na přesně definovaný manuál, na základě nějž pak bude moct přijmout a podniknout konkrétní kroky.

V nadstavbové části o titul se hraje krom trofeje pro mistra také o tři místa v Evropské lize. Jistou účast v předkole budou mít třetí a čtvrtý tým, pátý pak sehraje jedno utkání s vítězem prostřední skupiny. Baník tuto zkušenost absolvoval vloni; s Mladou Boleslaví prohrál 0:1 a do předkola Evropské ligy šel soupeř.

Program skupiny o titul

sobota 20. června: Baník – Slavia (20:00)

úterý 23. června: Sparta – Baník (20:00)

sobota 27. června: Liberec – Baník (20:00)