Na Radegast dnu zazpívá Marie Rottrová

Radegast den, oslava správně hořkého piva Radegast, vypukne v sobotu 2. září v areálu pivovaru v Nošovicích. Pivo načepované do skla, znamenitá hudba, hořká zóna plná adrenalinu, mistrná škola čepování – to všechno je připraveno pro návštěvníky, kteří mají na akci vstup zdarma. Letos si návštěvníci, poprvé v historii Radegast dne, vychutnají ve speciálním stanu pivo ve skle, kde bude i Wi-Fi zdarma. Pod odborným dohledem Mistrů výčepních se lidé dozvědí, jak se má správně hořké pivo Radegast načepovat a sami si to také vyzkouší. Vstup na akci je zdarma,  z Ostravy a Frýdku-Místku budou vypraveny speciální vlaky a autobusy.

O vše bude perfektně postaráno. Letos si návštěvníci, poprvé v historii Radegast dne, vychutnají ve speciálním stanu pivo ve skle, kde bude i Wi-Fi zdarma. Od Mistrů výčepních se dozvědí, jak se má správně hořké pivo Radegast načepovat a sami si to také vyzkouší.

V pivovaru Radegast se vaří pivo od roku 1970. Oblibu si získalo díky své charakteristické výrazně hořké chuti. Nyní je pivovar Radegast součástí společnosti Plzeňský Prazdroj, a.s.

Na hlavním podiu proběhne slavnostní vyhlášení vítězných projektů z programu Radegast lidem, kterým pivovar podporuje veřejně prospěšné projekty z oblasti péče o přírodní bohatství a udržitelný turismus v Beskydech.

PIVOVAR RADEGAST JE VYHLEDÁVANÝM TURISTICKÝM CÍLEM, KTERÝ KAŽDOROČNĚ NAVŠTÍVÍ TÉMĚŘ 50 TIS. LIDÍ. JE SOUČÁSTÍ PROJEKTU TECHNOTRASA, JEHOŽ SOUČÁSTÍ JSOU NEJVÝZNAMNĚJŠÍ PAMÁTKY MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE.

Velkou událostí pro hudební fanoušky bude vystoupení ostravské rodačky a uznávané české zpěvačky Marie Rottrové. Na hlavním podiu se navíc představí i další hudební pecky, jako jsou kapely Tublatanka, Mňága a Žďorp či Rybičky 48. V průběhu dne se lze zúčastnit exkurze pivovarem, naučit se správně čepovat pivo v mistrné škole čepování nebo pokořit různé adrenalinové disciplíny v Radegast „Hořké zóně“. Zde se v bude v odpoledních hodinách také konat hořké klání mezi vybranými hokejisty z HC Frýdek-Místek a HC Vítkovice Ridera.

TZ_Adrenalinová zóna - chlapské soutěže

Novinkou letošního ročníku je soutěž o nejlepší „hořký příběh“. Lidé budou moci své historky, vystihující slogan piva Radegast „Život je hořký. Bohudík“, povyprávět na kameru a autor nejlepšího příběhu bude odměněn pivem na rok zdarma.

S celkovým prodejem necelých 11milionu hektolitrů v kalendářním roce 2016 (včetně licenčních výrob v zahraničí) a s exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj, a. s., předním výrobcem piva v regionu a největším exportérem českého piva.

Pivovarské brány se pro návštěvníky otvírají v sobotu 2. září v 11:00 hodin. Program v areálu nošovického pivovaru začíná od 11:30 hodin, končí ve 23:00 hodin. Vstup je pro všechny zdarma.  Mimořádná doprava na akci bude zajištěna vlakem z Ostravy a Frýdku-Místku přímo do areálu pivovaru a pravidelnými autobusy z Frýdku-Místku. Auto bude možné zdarma zaparkovat na prostorném parkovišti automobilky.  Odtud bude zajištěna bezplatná kyvadlová doprava do areálu pivovaru.

(nm) TZ