NA NOVOROČNÍM KONCERTU ZAZNĚLY SKLADBY BERNSTEINA, KORNGOLDA A PROKOFJEVA

Janáčkova filharmonie Ostrava. Foto: JFO

Novoroční koncert Janáčkovy filharmonie se uskutečnil v sále Domu kultury města Ostravy. Orchestr řídil italský dirigent Michele Mariotti, Korngoldův houslový koncert brilantně zahrál Jiří Vodička

V úvodu koncertu pozdravili diváky primátor Tomáš Macura a ředitel Janáčkovy filharmonie Ostrava Jan Žemla.  Primátor se pozastavil u tragédie v závěru loňského roku. „Uplynul měsíc od střelby v ostravské Fakultní nemocnici. Nikdy jsem si nedovedl představit, že se něco podobného může státu u nás v Ostravě.  Dovolím si vás požádat o vzpomínku na oběti střelby a pozůstalé a dovolím si jim dnešní koncert věnovat,“ řekl primátor Tomáš Macura.

Během večera zazněla Bernsteinova předehra k operetě Candide, Koncert pro housle a orchestr D dur op. 35 Ericha Wolfganga Korngolda a suita z baletu Romeo a Julie Sergeje Prokofjeva. Janáčkova filharmonie přizvala ke spolupráci 40letého italského dirigenta Michele Mariottiho, který v minulosti vedl Mnichovské symfoniky, představil se v Japonsku a například v Metropolitní opeře v New Yorku dirigoval slavnou Carmen.  Houslista Jiří Vodička exceloval v houslovém koncertu brněnského rodáka a autora filmové hudby k hollywoodským filmům Ericha Wolfganga Korngolda.

Diváci na závěr odměnili interprety dlouhotrvajícím bouřlivým aplausem.

(ab) Zdroj: Město Ostrava